Kilometry svobody, pozvánka na Vita Sana RUN

Co budete dělat v sobotu 24. září 2016? Budete ve Zlíně? V tento den se představí již třetí ročník běhu pro zdraví Vita Sana RUN. Závod láká každoročně nejen milovníky cílových pásek všech věkových kategorií. Tento rok jsou trasy plánovány na centrum města Zlín a areál Svitu. S MADIO z.s. budeme u toho.

MADIO - Vita Sana RUN 2015, Foto: ilustrativní, autor a práva Tristera s.r.o.

V rámci akce je připraven doprovodný program pro děti i dospělé. Děti si mohou užít radovánky ve skákacím hradě či na opičí dráze a dospělí se mohou těšit na mobilní restauraci či diagnostiku zdravotního stavu.

Běh je nenáročný a každý účastník si může vybrat kategorii a délku tratě - 1 km, 5 km, 10 km. Výtěžek z běhu pro zdraví poputuje, stejně jako v minulosti, na dobročinné účely.

Pro hlavního trenéra Vita Sany Milana Mervu je běh pro zdraví jedinečnou příležitostí, jak propojit sportovní činnost se zábavou: „Běh je pro člověka přirozeným pohybem a Vita Sana RUN spojuje jak nenáročnou trasu s dětským závodem, tak 10km závod, kde si účastníci mohou užít opravdovou soutěžní atmosféru. Zajímá Vás, zda zvládnete závod a doběhnete do cíle? Trenéři Vita Sana Clubu se na místě osobně postarají o splnění běžeckých cílů a motivace chybět určitě nebude.“, dodává hlavní trenér centra.

Pomáháme společně

Běh pro zdraví pomáhá nejen účastníkům protáhnout svaly a splnit si běžecké sny. Pomáhá také plnit sny zlínským dětem, které každý den bojují se svým zdravotním postižením. Minulý rok pomohl výtěžek ze startovného holčičkám Klárce a Adélce a tento rok mají pořadatelé akce podobné ambice. Za výtěžek ze startovného chce Vita Sana Club pomoci vybudovat ve Zlínské porodnici pokoj pro čtyři maminky předčasně narozených dětí prostřednictvím charitativního projektu NEO CUP.

Vyběhněte pro lepší zdraví. A co prevence?

Registrace závodníků na Vita Sana RUN 2016 probíhá na jeho webových stránkách do 23. září 2016. V závodu je místo pro přátele, podporovatele, děti i pro zdatné běžce, kteří si to chtějí rozdat v závodu a ukázat všem svou vytrvalost a jedinečnost. „Jsem rád, že můžeme takovou akci podpořit a dát tak příležitost trávit smysluplně volný čas. I to je prevence rizikového chování.“ doplnil Petr Štěpáník, ředitel MADIO z.s.

CHCI BĚŽET

 

 

 

 

Jdi zpět