Blog: Info z prevence

Madio na konferenci PPRCH pro MŠ

V programu vystoupili s praktickými náměty odborníci z občanského sdružení Madio a Jan Svoboda s tematickými bloky Metodika preventivní práce v MŠ a Jak realizovat prevenci v MŠ. Na závěr představila Jarmila Peterková záměry, cíle a vize Odboru školství, mládeže a sportu Zlínského kraje v oblasti primární prevence.

„Mateřská škola je prvním širším sociálním systémem, do kterého se dítě dostává, před ní to byla většinou jen rodina. Teď je tu kolektiv, paní učitelka (učitel), systém, pravidla, povinnosti. Mnohé děti se s něčím takovým setkávají poprvé. I když dítě, které přichází do MŠ, už není „tabula rasa“, pořád zůstává v rozvoji jeho charakterových znaků hodně volného prostoru ke kvalitnímu pedagogickému působení. Pokud začneme s prevencí v raném období je jisté, že vytvoříme dobrý základ pro prevenci v dalším vzdělávání. A to bylo smyslem a cílem konference,“ zhodnotil přínos akce krajský radní pro oblast školství, mládeže a sportu Petr Navrátil.

"Jsme rádi, že Zlínský kraj přistupuje k prevenci rizikového chování zodpovědně a vnímá její důležitost i v mateřských školách." doplňuje Petr Štěpáník, ředitel Madio o.s.

Zdroj: Jana Vodáková, Zkola.cz

Stavte se k nám na kávu

Zajímá vás možnost členství? Připravíme výbornou kávu, určitě vám bude chutnat. Chvíle bez starostí a v klidu se v každodenním pracovním shonu bude jistě hodit. Pobavíme se například o možnostech, jak o takové chvíle nepřicházet a zároveň neztrácet vliv na výsledky ve firmě. Těšíme se na vás ve Zlíně v tréninkovém centru pro leadery MADIO.

Nechejte na sebe kontakt a domluvíme se, kdy na vás budeme čekat.

Jak se díváme na svět

O MADIU
Vize MADIO
Tým
Kariéra

Kontakt

MADIO z.s.

Kvítková 3687
Zlín 760 01

Tel. +420 790 419 941, +420 577 775 522

E-mail: asistent@madio.cz