Blog: LeaderInMySelf

3 jednoduché kroky, jak důvěřovat svému týmu

Už jste se přistihli s myšlenkami, že se vaši lidé budou flákat, když jim nebudete stát za zády? A víte, že to můžou dělat, i když jim za těmi zády stojíte? Není to jen o nich, ale také o vás. Pravděpodobně je vaším problémem důvěra v tým. A přitom stačí udělat 3 jednoduché kroky.

MADIO - 3 jednoduché kroky, jak důvěřovat svému týmu; ilustrativní fotografie

Krok 1: Zapomeňte na sledovací kameru

Průzkumy ukazují, že lidé mají úžasnou schopnost vyrovnat se s nízkým očekáváním. Když budete řídit vaši posádku s tím, že všichni jsou flákači, oni se budou velice snažit, aby vám to potvrdili. Jakmile přiberete na palubu základní předpoklad, že řídíte zodpovědné dospělé, i když nemáte loď plnou kamer, přetrhnou se, aby vás o tom přesvědčili. Vaším úkolem tedy není investovat do sledovacího zařízení, ale sednout si, zklidnit hlavu, dívat se do dálky a posilovat myšlenku, že vy jste si tým vybrali dobře. Zároveň je dobré zvážit to, jestli důvěra je dovednost, kterou máte. Jde to přes drobné kroky. Například si srovnat v hlavě, jestli jste zaměstnance dostatečně obeznámili s tím, do jaké míry mají rozhodovat samostatně a převzít osobní iniciativu, a kdy je potřeba vašeho souhlasu k dalšímu kroku, jestli v procesu delegování nedošlo k nejasnému bodu. 

Krok 2: Veďte diskusi o termínech

Připouštěli jste si někdy myšlenku, že byste nejraději zakoupili nějaký software na kontrolu monitorů obrazovek? Nebo už jej dokonce máte? Zapomeňte na něj. Velký bratr je pojem, který obchází jako strašák celou naší společností. Má co do činění s totalitou. Z té máme pořád husí kůži. Pokud budete zadávat úkol svému zaměstnanci, formulujte jej co nejjasněji, dohodněte se s ním na termínu se vší úctou k jeho času. Úcta k jeho času je zároveň důvěra v jeho rozhodování. Veďte diskusi o tom, jaký termín budete schůdný pro vás, pro tým i pro něj. 

10 NEJČASTĚJŠÍCH CHYB PŘI DELEGOVÁNÍ

Mám zájem získávat novinky z MADIO z.s. a jako první novinku chci 10 chyb v delegování.

 
 

MADIO - 10 nejčastějších chyb při delegování

Krok 3: Nedělejte z týmu armádu

Pocit, že tým bude pracovat nejlíp, když je seřvete, je pro vás ode dneška tabu. Řev či vztekání by mělo nahradit takzvané usměrňování, kterému se lze naučit. Bojujte nikoliv se svým týmem, bojujte s tím, že důvěra v tým by mohla být vaše bolest. Čím větší tlak, tím větší odpor, to už je prostě taková pudová záležitost. Strach, že ztrácíte kontrolu, není příliš racionální. Jakmile o tom budete vědomě přemýšlet a naučíte se tento strach nepřipouštět, ba přímo si poručíte, že nemá ve vaší hlavě místo, máte vyhráno. Protože myšlenka je věc.

Mohlo by vás zajímat:

Zaujal Vás článek? Za sdílení děkujeme :)

Stavte se k nám na kávu

Zajímá vás možnost členství? Připravíme výbornou kávu, určitě vám bude chutnat. Chvíle bez starostí a v klidu se v každodenním pracovním shonu bude jistě hodit. Pobavíme se například o možnostech, jak o takové chvíle nepřicházet a zároveň neztrácet vliv na výsledky ve firmě. Těšíme se na vás ve Zlíně v tréninkovém centru pro leadery MADIO.

Nechejte na sebe kontakt a domluvíme se, kdy na vás budeme čekat.

Jak se díváme na svět

O MADIU
Vize MADIO
Tým
Kariéra

Kontakt

MADIO z.s.

Kvítková 3687
Zlín 760 01

Tel. +420 790 419 941, +420 577 775 522

E-mail: asistent@madio.cz