Blog: LeaderInMySelf

Jak neplýtvat časem zaměstnanců

Máte pocit, že váš pracovní čas je jak rozsekaný robotem? Dvacet minut tady, pět minut s tímto, …. Pracoviště se stalo továrnou na vyrušování.  A přitom neplýtvat časem vám velí základní manažerská strategie. Jak tedy neplýtvat časem svým a ani časem zaměstnanců?

MADIO - Jak neplýtvat časem zaměstnanců; ilustrativní fotografie

Komfort samoty s vlastními myšlenkami

Jestliže se váš pracovní čas smrskne pouze na šňůru pracovních okamžiků, nedokážete vytvořit něco smysluplného. Totéž se děje i u vašich zaměstnanců. Do smysluplné, důležité, promyšlené práce se ponoříte až po delším soustředění. Neobtěžujte zaměstnance neustálým drobným úkolováním. Je důležité neplýtvat jejich časem, když chtějí být o samotě se svými myšlenkami. Vaším úkolem je vytvořit jim pro to prostor. Jedná se buď o klidné místo nebo o souvislý čas. Nechte je být chvíli samotné se sebou. Neplýtvat časem je důležité i pro vás. Dopřejte to i sami sobě.

Nechtějte odpověď hned

Možná se vám zdá nepředstavitelné, že nedostanete odpověď hned. Je však třeba se na problém podívat jinak. Potřebujete skutečně odpověď hned? Je potřeba otravovat kohokoliv kdykoliv s čímkoliv? Zdá se, že když nedostanete odpověď na každou otázku, i když právě není důležitá a jen vás tak napadla, otevírá se vám docela příjemný svět. Když budete totiž okamžitými „neodpověďmi“ donuceni neplýtvat časem, využijete daný čas k přemýšlení, pozastavení se, jestli se ptáte na důležité věci. Třeba si otázky nakonec zformulujete do mailu a budou daleko lépe promyšlené, možná nebudou působit arogantně, dáte jim lidskou tvář.

10 NEJČASTĚJŠÍCH CHYB PŘI DELEGOVÁNÍ

Mám zájem získávat novinky z MADIO z.s. a jako první novinku chci 10 chyb v delegování.

 
 

MADIO - 10 nejčastějších chyb při delegování

Nečeřte zlou krev

Zkuste si představit, jak je vašim lidem, když se na ně už od rána v práci tváříte nepříjemně, nemluvíte, chováte se nezvykle. Protože je to nezvyklé i pro ně, přestanou energii vynakládat na práci, začnou se zabývat tím, co se děje. Šeptají si, doptávají se mezi sebou, pomaličku kolem bují obavy. Začnou se nesprávně domnívat. Atmosfér houstne.  Vědí, že by bylo dobré neplýtvat časem, ale nemůžou si pomoct. Prostě to dělají. Oč jednodušší by bylo vyloudit pro ně poslední energii a sdělit i pro vás schůdnou formou, co se vám odehrává, co je příčinou změn. Pak se přetrhnou, aby vám to zjednodušili. Třeba tím, že prostě i kus práce převezmou za vás. T

Zaujal Vás článek? Za sdílení děkujeme :)

Jdi zpět

Přidat komentář