Jak se dělá kontrola bez kontroly

Všimli jste si někdy, že šéfa mnohdy dělají lidé, kteří mají ve své DNA program zvaný KONTROLA? Jak často z jejich úst zaznívá věta: “Nemám na nic čas, celý den mi zabere kontrola lidí, úkolů, zpráv, mailů,…“ Všeho s mírou. Největší devizou se stane, když kontrolu zaměstnanců vystřídá důvěra.

MADIO - Jak se dělá kontrola bez kontroly; Foto-Ilustrativní fotografie

 

Nechoďte kolem horké kaše

Efektivita práce spočívá většinou v rozhodnutích, ke kterým přistoupíte razantně a s plnou vervou. To samé chce i vaše nemoc zvaná KONTROLA. Rozhodněte se hned a hned druhý den toto rozhodnutí realizujte. Začněte ráno tím, že se nebudete k nikomu ze svých zaměstnanců chovat jako k neschopným bytostem. Předpokládejte, že výběr zaměstnance byl dobrý a přijali jste schopného. Pozdravte srdečně i paní, která vám uklízí stůl, poděkujte jí za tento úklid, přestože jste si to ještě nestihli zkontrolovat. Věřte, že se tak stalo, protože jinak by to ani být nemohlo. A kdyby náhodou ne, věřte tomu, že druhý den tomu tak bude. Trainig of Leader Skills – Empowerment (sebedůvěra) s vámi nachází cesty právě k této dovednosti.

Zašleme vám případovou studii klienta MADIO z.s.

Vložte název své firmy a váš e-mail pro zaslání případové studie.

 

Místo kontroly veďte individuální pohovory

Zkušenosti s tím, když je kontrola vyměněna za přátelský, neformální pohovor, jsou více než dobré. Během pohovoru totiž můžete i nenásilně zjistit, jak zaměstnanec práci dělá, kolik na ní tráví času, co mu v ní případně brání. Nemusíte chodit podnikem s tabulkou a odškrtávat si v ní splněné úkoly, nevpadávejte zaměstnanci do zad a co nejtišeji. Přistupujte k němu otevřeně, s přátelským úsměvem a vždy s nějakou větou, která mu dá najevo zájem o jeho práci, váš zájem mu podmínky pro tuto práci zlepšit. Správně vedené rozhovory můžete vytrénovat v Training of Leader Skills – Negotiation (jednání). A že se vám zdálo, že se někdo zrovna v tento okamžik plně práci nevěnoval? Nepřímými otázkami v upřímném rozhovoru se můžete dobrat správného závěru. Přímá kontrola vám nikdy neodhalí pravé příčiny. 

Co se zbylými kontrolami?

Věřte tomu, že správně zvolení lidé do vašeho týmu budou pracovat tak, že kontrola se naprosto minimalizuje. Vašim úkolem není dělat kontrolu, vaším úkolem je zajistit, aby lidé měli přístup ke všemu, co potřebují. S tím vám může pomoci Training of Leader Skills – Motivation.

Zaujal Vás článek? Za sdílení děkujeme :)

Jdi zpět

Přidat komentář