Blog: LeaderInMySelf

Trénink je lepší než antidepresiva

Nestíháte? Bolí vás hlava? Saháte často po platíčku pilulek? Tak snad na úvod připoměňme trošku popíku: Nejdřív je trénink a potom ženy a show… Trénování, zdokonalování, prohlubování čehokoliv určitě nikdy nebylo na škodu, ba přímo naopak, po pořádném tréninku přichází teprve ta pravá show. A bez pilulek.  

MADIO - Trénink je lepší než antidepresiva; ilustrativní fotografie

Dokonce ani trénink manažerských dovedností není k zahození. I když si myslíte, že jste zkušený leader, není tak úplně od věci i tohle vaše umění trénovat. Trénink totiž dělá mistry. Je přípravou na to, co mě může potkat. Je reakcí na to, co mě provází a čeho se chci příště vyvarovat. Dokáže vyřešit situace, kdy bychom nejraději sáhli k úplně jiným prostředkům než právě k tréninku. 

Čeho tím dosáhnu?


Když už by vám trénink manažerských dovedností nepřinesl nic nového, alespoň si zopakujete to, co již dobře víte, utvrdíte se v tom, že to, co děláte, děláte správně. Tento jev ale nenastane ve své stoprocentní podobě. Vždy je čemu se učit. A to i pokud jste dobrý manažer. I pokud jste skvělý manažer. I pokud si myslíte, že jste ten nejlepší manažer a nic by vám trénink nepřinesl. Omyl. Učíme se celý život a je třeba se učit i při výkonu našich profesí. Do učení totiž patří i prozření, že tohle přece už znáte, jen jste na to tak trochu pozapomněli v priorizování činností. Takové prozření přinese stav uklidnění v mysli, jistotu a ta se stane pevnou platformou pro výkon stávajících nebo nových činností. Říká se mu AHA moment. Dosažení klidného stavu mysli jde tedy i bez antidepresiv či jiných uklidňujících preparátů. Ještě než po těchto prostředcích sáhnete, zastavte se na okamžik (stačí pouhých 5 minut), zklidněte dech a popátrejte, jestli se kolem vás nenachází někdo, kdo by vám byl v dané situaci dobrým průvodcem či trenérem. Trénink má totiž několik aspektů.

10 NEJČASTĚJŠÍCH CHYB PŘI DELEGOVÁNÍ

Mám zájem získávat novinky z MADIO z.s. a jako první novinku chci 10 chyb v delegování.

 
 

MADIO - 10 nejčastějších chyb při delegování


Proč je to pro mne tak důležité?


Možná si říkáte, že to pro vás pořád nemá smysl, manažerování zvládáte bez problémů. Ano, to může být pravda. Jenže víte také, jak si tento stav udržet? Bez pomocných preparátů? Potíže občas číhají za rohem, ani o nich netušíme, mohou vykouknout kdykoli a pokud nevíme, co s nimi, můžeme se dostat do dosti svízelné situace. Je lepší být na všechny možné hrozby a nepříjemnosti připraven, a pakliže skutečně vyplavou na povrch, budete lépe vědět, jak s nimi zatočit. Zároveň ve vašem trenérovi, ať už je to mentor, kouč či kdokoliv jiný, získáte tzv. třetí oko, které vám pomůže nahlížet věci z jiných perspektiv. 

Na tréninku mi všichni říkali: „Emile, ty jsi blázen.“ Ale když jsem poprvé vyhrál na mistrovství Evropy, tak říkali: „Emile, ty jsi génius.“
- Emil Zátopek


Přidávejte


Nejspíš vás napadne, že jeden malý trénink vás nespasí. Tohle za krátkou chvíli také vyvrátíme. Každý trénink se počítá, každá maličkost, kterou provedete ke zlepšení chodu společnosti, se musí někde odrazit. Je to řetězový efekt. Možná se vám zdají mikrotréninky jako ztráta času, ale co když místo jednoho absolvujete dva? Nezaberou mnoho času a mohou mít až kouzelnou moc. Rozhodně stojí za to je vyzkoušet. Nikdy nevíte, jak moc vám mohou pomoci a usnadnit vaši situaci. I z malých věcí se mohou stát věci velké, stačí to zkusit.

 

Zaujal Vás článek? Za sdílení děkujeme :)

Stavte se k nám na kávu

Zajímá vás možnost členství? Připravíme výbornou kávu, určitě vám bude chutnat. Chvíle bez starostí a v klidu se v každodenním pracovním shonu bude jistě hodit. Pobavíme se například o možnostech, jak o takové chvíle nepřicházet a zároveň neztrácet vliv na výsledky ve firmě. Těšíme se na vás ve Zlíně v tréninkovém centru pro leadery MADIO.

Nechejte na sebe kontakt a domluvíme se, kdy na vás budeme čekat.

Jak se díváme na svět

O MADIU
Vize MADIO
Tým
Kariéra

Kontakt

MADIO z.s.

Kvítková 3687
Zlín 760 01

Tel. +420 790 419 941, +420 577 775 522

E-mail: asistent@madio.cz