Blog: LeaderInMySelf

Tým jako z pohádky

Všichni si jistě vzpomínáte na pohádku O řepě. Jak řepu dostat ven? Děda zavolal na pomoc babičku. Ta uchopila dědu v pase a společnými silami táhli, táhli, ale řepu nevytáhli.

Babička tedy zavolala vnučku. Ona ochotně přiběhla na pomoc, ale i přesto, že se snažili ze všech sil, řepa nepovolila. Všichni si jistě vzpomínáte na pohádku O řepě. Jak řepu dostat ven? Děda zavolal na pomoc babičku. Ta uchopila dědu v pase a společnými silami táhli, táhli, ale řepu nevytáhli. Babička tedy zavolala vnučku. Ona ochotně přiběhla na pomoc, ale i přesto, že se snažili ze všech sil, řepa nepovolila. Vnučka běžela pro pejska. Všichni se chytili a - táhli – táhli - táhli, ale řepu stejně nevytáhli. „Kočičko, pojď nám pomoci!" přivolal pejsek kočičku. Ta se postavila do řady. Táhli, táhli - ale nakonec ji nevytáhli. Nakonec přiběhla malá myška. Společně táhli, tááhli, táááhli - a najednou rup! - řepa byla venku.

Přejete si i vy takto spolupracovat?

V kanceláři je hrobové ticho a každý si hledí své práce. Takhle vypadá hodně pracovišť. Jste i vy zaměstnanci podobné firmy? Vím , že je snadné si stěžovat a říkat, že nic nemůžete změnit, ale vy můžete.

A jak?

  • pokuste se navázat kontakt se svými kolegy a navzájem o sobě zjistit něco víc
  • navzájem si vyměňte drobné dárky
  • uspořádejte nějakou společnou akci za účelem sblížení se např.: můžete zajít na bowling nebo na výlet po okolí, uspořádat piknik, společně vyrazit na kolech do přírody atd.
  • vyjeďte společně na chatu nebo stanovat a na jeden den si vyměňte své funkce např.: ředitel si bude hrát na sekretářku, uklizečka na účetního atd. (pozor ať se to nezvrtne :) )
  • nebo vyzkoušejte teambuilding

Co to je teambuilding?

Je to druh firemní akce, ale zapomeňte na popíjení kávičky a chlebíčky. Jedná se většinou o kolektivní, více či méně pohybové aktivity, které navozují situace, ve kterých se mohou zapojit aktivně všichni zaměstnanci a hlavně všichni mají k sobě jaksi blíž. Tyto akce sjednocují kolektiv, nejen proto, že při nich spolu komunikujete, ale i proto, že vidíte a co víc, máte hmatatelný důkaz o tom, že můžete fungovat jako tým. Navíc ve dvou (třech, čtyřech, …) jde hned (anebo třeba po čase) všechno lépe.

So, let´s go.

Jdi zpět

Přidat komentář