Blog: LeaderInMySelf

Umíte reagovat na svůj tým?

V dnešní zuřivé době je potřeba mít bystré reakce a umět reagovat na vše rychle se měnící kolem nás. Umíte pohotově reagovat i na svůj pracovní tým?

Umět dobře reagovat v jakkoli vypjaté či nepředvídatelné situaci, patří mezi základní předpoklady dobrého leadera. Pojďme se teď více zaměřit na to, čeho bychom si jako vedoucí měli bedlivě všímat a co bychom si měli v našem týmu ohlídat.

Kooperace vs. koexistence

Sem tam se může stát, že i v jindy výborně fungujícím pracovním kolektivu to občas může pěkně zaskřípat. Pracovníci odmítají kooperovat jeden s druhým, neuznávají se navzájem jako autority, tým se začíná rozpadat zevnitř. Posláním správného leadera není zadávat úkoly, kontrolovat, opravovat, … Jeho posláním je stmelovat pracovní tým, utužovat vztahy, povzbuzovat a vybízet ke spolupráci, která vede k pracovním úspěchům. Zaměstnanci nemohou společně pouze koexistovat, čili žít a pracovat vedle sebe, jsou závislí jeden na druhém, jejich pracovní výkony musí vést k jistému druhu součinnosti.

Detaily

Někdy jsou pracovní vztahy natolik vyhrocené, že téměř není možné, aby si jich kdokoli (šéfa nevyjímaje) nevšiml. Ovšem někdy se také může přihodit, že tým na první pohled nejeví naprosto žádné známky nepokojů. V takovémto případě je práce správného leadera složitější a leader se musí zaobírat detaily. Všímejte si maličkostí, zkuste nasát klima ve vaší firmě, pořádejte se všemi pracovníky pravidelné porady, meetingy, firemní akce, teambuldingy, poskytujte si po předem zadaném časovém období zpětné vazby o vaší práci i o výkonech všech členů kolektivu. Zajímejte se, co si vaši pracovníci myslí jeden o druhém jako o osobnosti, jaké dle jejich uvážení podávají ostatní spolupracovníci výkony, jak dobře (či naopak špatně) odvádějí podle jejich názoru svou práci. Všímejte si, kdo s kým vyhledává společnou spolupráci a kdo s kým se jí naopak snaží za každou cenu vyhnout. Na vzniklou situaci reagujte, jednejte. Jak?

10 NEJČASTĚJŠÍCH CHYB PŘI DELEGOVÁNÍ

Mám zájem získávat novinky z MADIO z.s. a jako první novinku chci 10 chyb v delegování.

 
 

MADIO - 10 nejčastějších chyb při delegování

Je to ve vaší moci

Musíte umět reagovat na všechny vzniklé poměry. Pokud si nejste jistí jak, podívejte se na začátek procesu, kdy jste delegovali kompentence k činnostem mezi jednotlivé členy týmu. Možná na začátku nastala drobná chyba, kterou jste ani nezaznamenali, ale má důsledky i teď. Podívejte se, jakých nejčastějších chyb v delegování se manažeři dopouštějí. Stačí se naučit pár drobných triků v delegování nebo jednání, nemusí to být ani tak těžké, jak se vám nyní na začátku může zdát. Pracovní tým je nesmírně důležitý, je to právě on, kdo vám přináší zisky. A jste to právě vy, kdo má nelehký úkol - reagovat na svůj tým a umět si poradit v každém případě, vytěžit ze svého týmu maximum.

Život je z 10% to, co se mi stane, a 90% to, jak na to reaguji.“

- John C. Maxwell

Mohlo by vás zajímat:

Zaujal Vás článek? Za sdílení děkujeme :)

Stavte se k nám na kávu

Zajímá vás možnost členství? Připravíme výbornou kávu, určitě vám bude chutnat. Chvíle bez starostí a v klidu se v každodenním pracovním shonu bude jistě hodit. Pobavíme se například o možnostech, jak o takové chvíle nepřicházet a zároveň neztrácet vliv na výsledky ve firmě. Těšíme se na vás ve Zlíně v tréninkovém centru pro leadery MADIO.

Nechejte na sebe kontakt a domluvíme se, kdy na vás budeme čekat.

Jak se díváme na svět

O MADIU
Vize MADIO
Tým
Kariéra

Kontakt

MADIO z.s.

Kvítková 3687
Zlín 760 01

Tel. +420 790 419 941, +420 577 775 522

E-mail: asistent@madio.cz