BLOG: LeaderInMySelf

Výsledky a vztahy. Utvářet obojí a dosahovat téhož znamená být dobrým leaderem. Inspirujte se, abyste dosahovali lepších výsledků a vytvářeli pevné vztahy. Leader je v každém z nás, takže LeaderInMySelf. Rozvíjejte ho s námi.

MADIO - Delegovat, nebo ne. Kdy ne (delegovat)?; ilustrativní fotografie

Delegovat, nebo ne. Kdy ne (delegovat)?

Co když pracovník nedělá předanou práci tak jak jste se domluvili. Co když „odkýve“ vaše sdělení, ale následně to vypadá, jako byste s ním nemluvili? Delegovat, nebo ne? A kdy ne? Podělíme se s vámi o základní krok při delegování.

Čti více ...

MADIO - Leader odmala aneb Když umíš šéfovat svůj život; ilustrativní fotografie

Leader odmala aneb Když umíš šéfovat svůj život

Zase jeden nápad pološílených matek? Představa umanutého dítěte, jež může všechno, rodiče kolem něj krouží jak helikoptéra v podobě maximálního servisu, a když konečně přistanou, pokorně udělají dítěti rohožku? Fracek mrskající se na zemi? 

Čti více ...

MADIO - 5 nápadů pro úklid v hlavě; ilustrativní fotografie

5 nápadů pro úklid v hlavě

Práce, rodina, únava, úkoly, povinnosti. Radosti i starosti. Vše to nosíme v hlavě. Čas od času si přejeme mít někde za uchem schované tlačítko reset a pomocí něj provést úklid v hlavě.

Čti více ...

MADIO - 4 rizika přílišné motivace; ilustrativní fotografie

4 rizika přílišné motivace

Motivace je naší hnací silou, bez ní bychom nepřežili. To pomyslné něco nás nutí do všeho, co děláme. Jak tedy může mít nějaká rizika? 

Čti více ...

MADIO - Trénink je lepší než antidepresiva; ilustrativní fotografie

Trénink je lepší než antidepresiva

Nestíháte? Bolí vás hlava? Saháte často po platíčku pilulek? Tak snad na úvod připoměňme trošku popíku: Nejdřív je trénink a potom ženy a show… Trénování, zdokonalování, prohlubování čehokoliv určitě nikdy nebylo na škodu, ba přímo naopak, po pořádném tréninku přichází teprve ta pravá show. A bez pilulek.  

Čti více ...

MADIO - Když manažer dělá chyby; ilustrativní fotografie

Když manažer dělá chyby

Chybovat je lidské. To zajisté všichni víme. Jenže existují pracovní místa, kde se i malé chyby mohou velice vymstít, někde se chybování zkrátka netoleruje ani v nejmenším. Patří mezi takovéto profese i manažer?

Čti více ...

MADIO - Jak zaměstnance nedrtit, ale rozvíjet; ilustrativní fotografie

Jak zaměstnance nedrtit, ale rozvíjet

Jak na to? Je to pravé ořechové direktivní vedení zaměstnanců? Co nám přináší liberální přístup? Kdy je přílišná benevolence na škodu a kdy nám povolení otěží přinese ovoce?

Čti více ...

MADIO - Když nás trápí nesplněné úkoly; ilustrativní fotografie

Když nás trápí nesplněné úkoly

Zase ty nesplněné úkoly. Mnohým z nás v hlavě vybíhají vzpomínky na povinnou školní docházku, kdy jsme zapomínali plnit domácí úlohy, chystat si pomůcky, nosit omluvenky… Při těchto myšlenkách mnohým naskakuje husí kůže. Zase jsme něco nestihli, zapomněli, do něčeho se nám nechtělo. Co teď s tím?

Čti více ...

MADIO - Jak vést tým ke změně; ilustrativní fotografie

Jak vést tým ke změně

Změna. Tento pojem je u mnoha lidí velice obávaný. Ale proč tomu vlastně tak je? Opravdu je nutné se změn bát? Nemohou nám v životě sloužit ke zlepšení?

Čti více ...

MADIO - Dobrý šéf ovládá čas aneb tajemství delegování; ilustrativní fotografie

Dobrý šéf ovládá čas aneb tajemství delegování

Čas občas stojí na naší straně, ovšem většinou míváme pocit, že hraje proti nám. Termíny hoří, úkoly se kupí a co teď s tím?

Čti více ...

MADIO - Umíte reagovat na svůj tým?; ilustrativní fotografie

Umíte reagovat na svůj tým?

V dnešní zuřivé době je potřeba mít bystré reakce a umět reagovat na vše rychle se měnící kolem nás. Umíte pohotově reagovat i na svůj pracovní tým?

Čti více ...

MADIO - Jak efektivně jednat; ilustrativní fotografie

Jak efektivně jednat

Komunikace. Známe verbální, neverbální, přímou, nepřímou, symbolickou… Pomáhá nám se společně dorozumívat, řešit problémy. Ale co když nás právě nesprávná, či mylně pochopená komunikace dostane do potíží?

Čti více ...

MADIO - 3 jednoduché kroky, jak důvěřovat svému týmu; ilustrativní fotografie

3 jednoduché kroky, jak důvěřovat svému týmu

Už jste se přistihli s myšlenkami, že se vaši lidé budou flákat, když jim nebudete stát za zády? A víte, že to můžou dělat, i když jim za těmi zády stojíte? Není to jen o nich, ale také o vás. Pravděpodobně je vaším problémem důvěra v tým. A přitom stačí udělat 3 jednoduché kroky.

Čti více ...

MADIO - ilustrativní fotografie

Jak se dělá kontrola bez kontroly

Všimli jste si někdy, že šéfa mnohdy dělají lidé, kteří mají ve své DNA program zvaný KONTROLA? Jak často z jejich úst zaznívá věta: “Nemám na nic čas, celý den mi zabere kontrola lidí, úkolů, zpráv, mailů,…“ Všeho s mírou. Největší devizou se stane, když kontrolu zaměstnanců vystřídá důvěra.

Čti více ...

MADIO - Jak neplýtvat časem zaměstnanců; ilustrativní fotografie

Jak neplýtvat časem zaměstnanců

Máte pocit, že váš pracovní čas je jak rozsekaný robotem? Dvacet minut tady, pět minut s tímto, …. Pracoviště se stalo továrnou na vyrušování.  A přitom neplýtvat časem vám velí základní manažerská strategie. Jak tedy neplýtvat časem svým a ani časem zaměstnanců?

Čti více ...

Madio - Za hranice komfortní zóny, foto: Madio, 2015

Za hranice komfortní zóny

Už jste jedli guláš s majonézou? Políbili žabího prince? Bodli do seznamu jmen a přijali tak zaměstnance? Jedli smažené červy? Proč to zkusit? Rozvíjí nás to.

Čti více ...

Madio - Leadership aneb vlastnosti dobrého šéfa, ilustrativní obrázek, Foto: Madio, 2015

Leadership aneb vlastnosti dobrého šéfa

Pamatuji si na nedávnou situaci u nás ve firmě, kdy ředitel popisoval svůj pracovní den, jak po nocích dodělává resty, které během dne nestihl. A já mu říkám: „Nechtěla bych být šéf.“ Načež mi odpověděl: „Ne, ale to je špatný šéf.“ Vím, že to tak nemá pořád, ale i tak mě tak napadlo, jak tedy vypadá ten "bezchybný" šéf?

Čti více ...

Madio - Prezentujte efektivně sebe i Vaši firmu, ilustrativní fotografie, Foto: Madio, 2015

Prezentujte efektivně sebe i Vaši firmu

Chcete působit sebevědomě a důvěryhodně? Chcete zaujmout své posluchače a upozornit na sebe i na firmu? Prodejte sílu své osobnosti, schopnosti a dovednosti i svoji práci. Prodejte sám sebe!

Čti více ...

Madio - 4 důvody proč přijmout absolventa, ilustrativní fotografie, Foto: Madio, 2015

4 důvody proč přijmout absolventa

Jsou mladí, krásní a perspektivní. Tak proč je nikdo nechce? Je pro vedení firmy opravdu praxe tak důležitá nebo jsou to jen předsudky?

Čti více ...

Madio-Timemanagement aneb buďte pánem svého času, ilustrativní fotografie, Foto: Madio, 2015

Timemanagement aneb buďte pánem svého času

Nestíháte? Padá vám vše na hlavu? Máte pocit, že nic nezvládáte a děláte vše jen tak napůl? Možná nemáte zase tolik práce, možná máte jen špatně zorganizovanou práci.

Čti více ...

Madio - Výběrové řízení formou assessment centra, ilustrativní fotografie, Foto: Madio, 2015

Výběrové řízení formou assessment centra

Přijde Vám klasický pohovor příliš fádní? Nebo nemáte tolik času, abyste si s každým uchazečem mohl hodinku popovídat? Nebo chcete vědět, jak jsou dotyční schopni pracovat v týmu? Tak přesně k tomu slouží tzv. assessment centra.

Čti více ...

Madio - Jak vést přijímací pohovor, ilustrativní fotografie, Foto: Madio 2015

Jak vést přijímací pohovor

Dali jste inzerát, prohrabali jste se tunou životopisů a nyní Vás čeká první kolo přijímacího pohovoru a vybrání toho nejlepšího z nejlepších. Ten nejtěžší krok je teprve před Vámi, tak se na něj dobře připravte!

Čti více ...

Madio - Jak vypsat výběrové řízení, ilustrativní fotografie, Foto: Madio, 2015

Jak vypsat výběrové řízení

Jak najít toho pravého? Tak takovou větu můžeme slyšet nejen v mexických telenovelách, ale i u většiny personalistů. Vybrat správného zaměstnance není pro vedení firmy nic jednoduchého. Nejde jen o to vybrat dobře, ale také nevybrat špatně.

Čti více ...

Madio - 4 důvody proč zkusit teambuilding, ilustrativní fotografie

4 důvody proč zkusit teambuilding

Možná se Vám zdá, že Váš tým nepracuje tak, jak byste si představovali. Každý si „hrabe na svém písečku“, jeden o druhého se nestará nebo se zajímá jen o to, co kdo udělal špatně. A to je škoda.

Čti více ...

Madio - Pracovní oběd není jen o práci, ilustrativní fotografie

Pracovní oběd není jen o práci

Pracovní obědy patří mezi časté společenské a zároveň obchodní akce mnoha manažerů. Ale víte, že i třeba takový neformální pracovní oběd má svá pravidla, která je dobré dodržovat, aby byl oběd opravdu úspěšným a nestal se společenským faux pas?

Čti více ...

Madio - Když musíte propouštět..., ilustrativní fotografie

Když musíte propouštět...

Propouštění zaměstnanců není nic jednoduchého, zvláště pokud jde o snižování stavů z úsporných důvodů. Nicméně i umění dát výpověď patří mezi základní manažerské dovednosti, se kterými se setkají všichni vedoucí pracovníci.

Čti více ...

Madio - Jak se správně ptát, ilustrativní fotografie

Jak se správně ptát

Určitě se vám někdy stalo, že jste nedostali odpověď na svou otázku, nebo vám dotyčný odpověděl na něco jiného, než na co jste se ptali. Jak se tedy ptát, abychom dostali uspokojivou odpověď?

Čti více ...

Madio - Jak ovládnout asertivní jednání, ilustrativní fotografie

Jak ovládnout asertivní jednání

Jako ředitel či manažer školy, společnosti, organizace, firmy denně komunikujete s dětmi, rodiči, zaměstnanci, zákazníky, úřady atd., tudíž byste měl být dobrým diplomatem. A zvládání asertivního jednání je proto téměř nezbytností.

Čti více ...

Madio - Jak předcházet strašáku jménem syndrom vyhoření, ilustrativní fotografie

Jak předcházet strašáku jménem syndrom vyhoření

Chodíte z práce unaveni? Máte problémy se spaním? Trpíte nedostatkem energie nebo svalovými bolestmi? Cítíte pocit beznaděje? Možná jste BURN-OUT syndromu blíž, než si myslíte.

Čti více ...

Madio-Jak hodnotit pracovníky, ilustrativní fotografie

Jak hodnotit pracovníky

Říká se, že kritizovat umí každý. Ne každý už ovšem dokáže kritiku přijmout a ne každý dokáže kritizovat objektivně. Čeho je lepší se vyvarovat, aby bylo hodnocení opravdu konstruktivní?

Čti více ...

Madio - Kariérové kotvy podle Scheina, ilustrativní foto

Kariérové kotvy podle Scheina

Lidé sledují v první řadě své vlastní zájmy. Jestli si přejete, aby vaši pracovníci pracovali - a pracovali rádi, tak aby je to bavilo, spojte síly! Spojte síly ve vašich motivacích. Zjistěte, co vaše lidi baví, motivuje, a to i mimo práci. Jděte společnou cestou.

Čti více ...

Madio - Jak efektivně vést poradu, ilustrativní foto

Jak efektivně vést poradu

Vést poradu není vždy jednoduché. Zaměstnanci mají pocit, že se bude „tlachat“ o ničem a zaměstnavatelé tuší, že zase nic nevyřeší. Jak tedy vést poradu, aby nebyla ztrátou času ani pro jednu stranu?

Čti více ...

Madio - Dobrou matkou i manažerkou?

Dobrou matkou i manažerkou

Rodina nebo kariéra? Myslím si, že pro mnoho žen v dnešní době není otázka, zda dítě nebo kariéra, většina chce oboje. Otázka spíše je: „Jde to skloubit dohromady?“  „Lze být dobrou matkou i manažerkou, aby netrpěly ani děti, ani práce?“

Čti více ...

Madio - Jak jednat se svými zaměstnanci?

Jak jednat se svými zaměstnanci

Každá firma, která chce být úspěšná, prosperující a konkurenceschopná, musí o své pracovníky pečovat. Ať už vaši zaměstnanci pracují kdekoli, všichni mají podobnou představu o tom, jak by s nimi měla firma komunikovat.

Čti více ...

Madio - Tajemství motivovaného týmu, ilustrativní fotografie

Tajemství motivovaného týmu

Peníze jsou dobrou motivací, ale samy od sebe nestačí. Jestli váš tým tak trochu usnul na vavřínech, nahlédněte do těchto tajemství správně motivovaného týmu a „vyhecujte“ ho k lepším výsledkům.

Čti více ...

Madio - ilustrativni fotografie, Foto: Madio, 2014

5 rad pro efektivnější tým

Dlouhá porada, kolega mluví již dvacet minut o tomtéž a neustále obhajuje svůj postoj. Naráží na neochotu ostatních se s ním domluvit. „Už dost! Posuňme se dál.“ říkáte si.

Čti více ...

Madio o.s. - ilustrativní foto

Tým jako z pohádky

Všichni si jistě vzpomínáte na pohádku O řepě. Jak řepu dostat ven? Děda zavolal na pomoc babičku. Ta uchopila dědu v pase a společnými silami táhli, táhli, ale řepu nevytáhli.

Čti více ...