Práce s kazuistikami v problematice šikany – Tréninkové setkání

Hledáte inspiraci, příklady od jiných nebo další zkušenosti a praktické rady, jak řešit situaci s nežádoucím chování u vás ve škole? Zkušenost je nepochybně jedním z největších učitelů, a proto zde máte možnost zažít tréninkové setkání s názvem Práce s kazuistikami v problematice šikany. Pojďte si vyzobnout co potřebujete nebo rovnou vše sepsat, ale hlavně získat větší jistotu do řešení těchto situací.

290 

Kategorie: , Katalogové číslo: 398d5f19-7abe-3a55-8b73-64b633d8d4f4

Popis

O co přesně jde a pro koho?

V návaznosti na minulé témata si opět můžete odnést praktické tipy i zkušenosti, aby se postupně celá mozaika poskládala a vy si tak mohli být jistější a o krok lepší. Ovšem ať už jste v tomto tématu úplným nováčkem nebo ostříleným profíkem, určitě si tu najdete to své. Zaměřit se především na příklady z praxe nebo také na to, čemu se raději vyvarovat a na co si dát pozor. Díky nabitým znalostem a zkušenostem budete vědět co dělat, když podobné situace nastanou. Setkání je určeno pro všechny třídní učitelé a učitelky, metodiky prevence, ale i další pedagogické pracovníky nebo vedení školy.
Buďte u toho i vy.

Kvartet STOP šikaně, jde to i zdarma

Toto setkání je součástí kvarteta STOP šikaně, které završuje celou sérii a vy tak máte možnost pomocí kazuistik projit vše podstatné a zaměřit se především na trénink. Samozřejmě se můžete přihlásit na jakékoli setkání, nebo se stát ČLENEM a mít nejen tento trénink zdarma, ale i spoustu dalších výhod a možností. 

Možná se to děje kolem vás a chcete být jistější

Řešení těchto situací ve třídě má své postupy, ale také spoustu svých odlišných charakteristik. Proto se zaměříte především na příklady z praxe, které odkryjí mnoho otázek a dají prostor pro samotný trénink řešení. Když jde do tuhého práce to rozhodně nemusí být jednoduchá, ale proto je zde pro vás tréninkové setkání, abyste si v bezpečném prostředí vše zkusili a nabyli jistoty.

Co si ze setkání odnesete?

Především prakticky uchopené téma, které si pomocí vlastního prožitku a modelových situací upevníte tak, abyste jej mohli úspěšně aplikovat i ve vaší praxi. Samozřejmě také inspiraci a pohledy vašich kolegů a kolegyň.

Na tréninkovém setkání:

  • především rozeberete několik kazuistik z praxe,
  • natrénujete rozeznávání šikany od škádlení,
  • budete schopni určit, zda jde o počáteční nebo pokročilá stádia šikany,
  • zdůrazníte základní a první kroky k řešení, a také na co si dát pozor.

Společně se potkáme online 16. 1. 2024 v 16:00 – 17:00. Tréninkové setkání trvá 60 minut. Ze zkušenosti víme, že se může i díky Vaší interakci protáhnout, tak si na setkání vyhraďte raději 90 minut.

Přihlaste se prosím nejpozději do 9. 1. 2023.

MADIO - Počáteční stádia šikany ve třídě - ilustrační foto

Členové Training Center for Leaders MADIO Učitel ve variantě Optimum a Full se mohou tréninkových setkání účastnit zdarma. Tréninková setkání jsou součástí těchto služeb.

Důvěrné prostředí MADIO

MADIO je neziskovou organizací, která má za cíl pomáhat v rozvoji jednotlivců i skupin. MADIO je akreditováno MŠMT ČR a za sebou má více než 10 let především praktických zkušeností práce s lidmi. Službami MADIO prošlo více než 40 000 účastníků. Vaše důvěra a pocit bezpečí je pro nás prioritou.

Jak to funguje

Pokládejte dotazy, trénujte, zkoušejte – využijte čas pro sebe na maximum. Po zaplacení nákupu vám přijde pozvánka s odkazem na online setkání.

Při online účasti je skvělé, když se účastníci naplno aktivně zapojí, z takového setkání si totiž mohou odnést mnohem více. Jedině tak prožijete interaktivní, osobní a příjemně strávený čas. Žádáme vás tedy, v případě že vám to podmínky umožňují, ponechat si zapnutou kameru i mikrofon. Podmínky pro skupinovou diskuzi máme po technické stránce zajištěné, nemusíte mít tedy obavu, že byste nám vypadli. Ze setkání se v rámci zachování mlčenlivosti nepořizují záznamy.

I na malých drobnostech může stát úspěch, radost i klid. Právě na takové drobnosti, úzká témata, se společně zaměřujeme na Tréninkových setkáních. Každý měsíc, v tréninkovém centru pro leadery MADIO a současně online, je pro vás připravené jiné téma. Každý měsíc máte takto možnost posílit své schopnosti a získat další dovednosti. Objevte další možnosti, jak zažívat změny v klidu. Připojte se online na Tréninkové setkání.

Důležité: účast je kapacitně omezená na 20 účastníků.