Rozhledna pro ŠMP

Přijmout roli školního metodika prevence s sebou nese vysokou míru odpovědnosti za co možná nejlepší výkon kompetencí, které se od metodika očekávají. Pokud se jím chcete stát, nebo vás touto rolí pověřili teprve nedávno, nejspíš se pocitově nacházíte někde uprostřed pláně a netušíte kudy se vydat na cestu. Možná, že i vy byste rádi získali komplexní rozhled nad vším, co role ŠMP obnáší a jak ji vykonávat co možná nejlépe. Možná již metodikem jste, ale rádi byste se podívali na výhled, který taková rozhledna nabízí. Přihlaste se na jednodenní setkání, na kterém zjistíte, co všechno byste ještě měli vědět pro úspěšný a odborný výkon této role. Získáte ucelené informace o tom, co by měl školní metodik prevence ovládat, s kým a jak spolupracovat a také z jakých dokumentů může čerpat. Po setkání zkrátka budete zorientovaní v roli metodika a připravení na svůj další rozvoj.

Rubriky: ,

Popis

Získejte rozhled nad rolí ŠMP

Ačkoliv se to na první pohled nemusí tak jevit, školní metodik prevence má na starosti pestrou škálu činností. Od koordinace tvorby a kontroly realizace preventivního programu školy, vzdělávání pedagogických pracovníků školy v oblasti prevence sociálně patologických jevů (vyhledávání problémových projevů chování, preventivní práce s třídními kolektivy apod.). Až po prezentaci výsledků preventivní práce školy, získávání nových odborných informací a zkušeností. Taktéž by měl umět připravit podmínky pro integraci žáků se specifickými poruchami chování ve škole a koordinovat poskytování poradenských a preventivních služeb těmto žákům školou a specializovanými školskými zařízeními. Jedná se o komplex metodických, koordinačních, informačních a poradenských činností.

Rozhledna pro ŠMP je jednodenní setkání, které vám pomůže zorientovat se v činnostech souvisejících se školním metodikem prevence. Skvěle na něj poté bude navazovat studium Specializačním studium ŠMP, které je akreditováno MŠMT a na jehož závěru účastníci obdrží osvědčení o absolvování.

Seznamte se s rolí ŠMP

Jednodenní setkání je ZDARMA a bude se konat 27. 8. 2021 od 9:00 – 14:00.

Přičemž kapacita je omezená pro maximálně 15 účastníků, kteří za námi mohou dorazit do MADIO Training Center for leaders na Kvítkovou ve Zlíně. Zbytek zájemců má možnost přihlásit se online. Zvolte si svoji preferovanou variantu ve formuláři níže a my se vám následně ozveme. Pokud se přihlásíte na osobní setkání a kapacita bude plná, pošleme vám odkaz k účasti online v případě, že se dané místo neuvolní.

Termín uzávěrky přihlášek: 25. 8. 2021

Na setkání se dozvíte:

  • jaké role by měl školní metodik prevence zastávat,
  • konkrétní příklady z praxe,
  • cokoliv vás bude zajímat, protože se budete moci aktivně zapojovat do diskuze,
  • jak dále pokračovat ve svém odborném růstu coby ŠMP.
Chci na setkání

Specializační studium ŠMP vás připraví

Podívejte se, jak studium hodnotí vaši kolegové, kteří jej absolvovali teprve nedávno. Jistě tak získáte mnohem lepší představu o tom, jak to celé probíhá a co od studia můžete očekávat, pokud to se svojí novou rolí myslíte vážně.

Praktické a interaktivní studium ŠMP

Specializační studium ŠMP v MADIO probíhá již od roku 2010, kdy jsme jej pilotovali společně s našim partnerem Klinikou adiktologie 1. lékařské fakulty Univerzity Karlovy a Všeobecné fakultní nemocnice v Praze v celorepublikovém projektu. Po celou dobu studia máte možnost čerpat z naší praxe – MADIO je první certifikovanou organizací ve všech formách prevence v ČR. To mimo jiné znamená, že témata, o kterých bude při studiu řeč reálně ve školách řešíme. Můžete očekávat příklady z reálné praxe ne pouze suchou teorii. O čem mluvíme i prakticky děláme.

Studium ŠMP má platnou akreditaci Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy České republiky. Splňuje všechny Standardy studia k výkonu specializovaných činností dle § 9 odst. 1 písm. c) Vyhlášky č. 317/2005 Sb., o dalším vzdělávání pedagogických pracovníků. To klíčové není o osvědčení, které vám na konci akreditovaného studia vystavíme, ale praktická použitelnost získaných dovedností. Takto to popisují účastníci studia ŠMP.

Přípravou ke kvalitněji odvedené práci

Možná si říkáte, že už včera bylo pozdě na přípravu. Jak se říká, lepší pozdě nežli nikdy. Věříme, že ještě stále můžete získat schopnosti a dovednosti pro ještě kvalitnější výkon své nové, aktuální či nastávající role školního metodika prevence. Jednodenní setkání Rozhledna pro ŠMP slouží jako takový rozcestník k tomu, abyste šli správným směrem a byli si tím jistí. Přidejte se k nám na setkání nyní a uvidíte sami. Stačí vyplnit formulář a my se vám následně ozveme s potvrzením.

* Nezasíláme spam! Prohlašuji, že údaje, mnou vyplněné, jsou pravdivé a mám zájem o zasílání zpráv od MADIO z.s. Souhlasím s Prohlášením o ochraně osobních údajů a Obchodními podmínkami: zde. Svůj souhlas mohu kdykoli odvolat.