Trénink empatické reakce v konfliktech – Tréninkové setkání

Asi se i vy ve svém zaměstnání dostáváte do konfliktních situacích ať už jde o žáky, rodiče, či kolegy. Tyto situace jsou nepříjemné, a přestože se snažíte dospět k řešení, nedaří se konflikt zastavit, občas konflikt ještě naopak eskaluje. Co dělat v takovýchto situací? Jak v těchto situacích reagovat? Na tréninkovém setkání se dozvíte, jaké jsou nečastější neefektivní reakce v konfliktní situaci a potrénujete se v tom, jak sdělovat obsahově stejnou myšlenku formou či způsobem, který v druhém nevyvolá obrannou nebo agresivní reakci. Zkusíte si na modelových situacích ze školního prostředí, jak můžete reagovat v konfliktu empaticky, tak aby druhá strana pochopila, že nejste nepřítelem, ale partnerem. 

 

290 

Rubriky: , , SKU: ad99b0b6-d47c-affc-669e-612f880393f4

Popis

Komunikujte v konfliktu empaticky

Občas v komunikaci s rodiči, kolegy, žáky používáme způsoby, které jsou velmi rozšířené, ale neefektivní. Kvůli nim pak může konflikt eskalovat. V našem protějšku může vyvolat spíše vzdor, obranu, boj o moc, či dokonce agresivitu. Některé věty nám naskakují zcela automaticky a podvědomě, přitom chceme pouze dosáhnout toho, aby se dělo, co to, co se podle nás má správě dít. Jak z toho ven? Na našem tréninkovém setkání zjistíte, jak reagovat v konfliktní situaci v klidu, a tak se posunout se k úspěšnému vyřešení.

Řešení existuje

Pokud některé reakce vyvolávají namísto řešení, spolupráce a klidu u druhého spíše únik, obranu, eskalaci konfliktu, můžeme to změnit. Na našem tréninkovém setkání si natrénujete, jak řešit krizové situace. Vybrali jsme nejčastější modelové situace ze školního prostředí, na kterých si natrénujete, jak můžete reagovat v konfliktu empaticky, tak aby druhá strana spolupracovala a chápala, že nejste nepřítel, ale partner.

Mimo jiné se můžete v rámci Členství Učitel účastnit zdarma tohoto setkání i těch následujících, a to po dobu 1 roku. Tak si to nenechte ujít.

Důvěrné prostředí MADIO

MADIO je neziskovou organizací, která má za cíl pomáhat v rozvoji jednotlivců i skupin. MADIO je akreditováno MŠMT ČR a za sebou má více než 10 let především praktických zkušeností práce s lidmi. Službami MADIO prošlo více než 40 000 účastníků. Vaše důvěra a pocit bezpečí je pro nás prioritou.

Co si ze setkání odnesete?

Představte si, že pokud se dostanete do konfliktní situace, dokážete komunikovat tak, že kritickou situaci zvládnete, všichni zúčastnění pochopí, co jim říkáte a odejdou s pocitem pochopení. Pojďte se do toho vrhnout na tréninkovém setkání. Nyní je ten správný čas přihlásit se.

Na tréninkovém setkání:

  • natrénujete, jak sdělit obsahově stejnou myšlenku formou či způsobem, který v druhém nevyvolá obrannou nebo agresivní reakci,
  • vyzkoušíte si na modelových situacích ze školního prostředí, jak můžete reagovat v konfliktu empaticky, tak aby druhá strana pochopila, že nejsme nepřítelem, ale partnerem.

Společně se potkáme online i osobně (dle vašich preferencí) už 30. 5. 2022 v 15:00 – 16:00.

účastníci členství Učitel MADIO

Členové Training Center for Leaders MADIO Učitel ve variantě Optimum a Full se mohou tréninkových setkání účastnit zdarma. Tréninková setkání jsou součástí těchto služeb.

Jak to funguje a varianty

Máte možnost více variant účasti. Vyberte si tu, která Vám sedí nejvíce. Na každém tréninkovém setkání můžete zvolit jinou variantu. Pokládejte dotazy, trénujte, zkoušejte – využijte čas pro sebe na maximum ve variantě Online nebo Osobně v MADIO Training center for leaders ve Zlíně.

Zejména při online účasti je skvělé, když se účastníci naplno aktivně zapojí, z takového setkání si totiž mohou odnést mnohem více. Jedině tak prožijete interaktivní, osobní a příjemně strávený čas. Žádáme vás tedy, v případě že vám to podmínky umožňují, ponechat si zapnutou kameru i mikrofon. Podmínky pro skupinovou diskuzi máme po technické stránce zajištěné, nemusíte mít tedy obavu, že byste nám vypadli. Ze setkání se v rámci zachování mlčenlivosti nepořizují záznamy.

I na malých drobnostech může stát úspěch, radost i klid. Právě na takové drobnosti, úzká témata, se společně zaměřujeme na Tréninkových setkáních. Každý měsíc, v tréninkovém centru pro leadery MADIO a současně online, je pro vás připravené jiné téma. Každý měsíc máte takto možnost posílit své schopnosti a získat další dovednosti. Objevte další možnosti, jak zažívat změny v klidu. Přijďte osobně, nebo se připojte online na Tréninkové setkání.

Důležité: osobní účast je kapacitně omezená na 20 účastníků.