Záznam webináře – Aktivní návykové látky

Stalo se vám někdy, že jste neměli jasnou odpověď a reakci, když se vaši žáci začali bavit třeba o žvýkacím tabáku nebo se vás ostatní pedagogové ptají, jak mluvit o tom kratomu? Situací může nastat spousta, ale máte možnost do toho všeho vstoupit a rozhrnout tento závoj mlhy, který mnohdy zakrývá možnosti dětem, ale i dospělým.

Objevte tak cenné informace a vhled do tématu Aktivní návykové látky.

Záznam z webináře získáte vyplněním formuláře dole.

 

Kategorie: ,

Popis

Kratom, lyft, žvýkací tabák, energeťáky aj… Asi tyto názvy neslyšíte poprvé, ale také je otázka, co vše jste o nich vlastně slyšeli. Návykové látky jsou velkým a ožehavým tématem, které prostupuje jak do světa dospělých, tak i dětí. Máte nyní možnost díky odborným informacím z praxe načerpat nové znalosti a nebo si aktualizovat již vaše stávající. Prostor bude dán i vašim dotazům.

Chci získat záznam

O co přesně jde a pro koho?

Ať už jste v roli školního metodiky prevence, školního psychologa, učitele nebo i rodiče, tento webinář je pro všechny, kteří mají zájem toto téma řešit, a ne mu jen přihlížet. Získáte totiž ucelené a přesné informace od adiktologa z praxe, který se této práci věnuje již 13 let. Webinář povede Marika Michajlovičová, která pracuje v ambulance klinické psychologie a adiktologie Kroměříž. Věnuje se nejvíce klientům v ambulantní léčbě závislostí, ať už se jedná o závislost na alkoholu, či jiných legálních/nelegálních návykových látkách, nebo chování závislostního typu (rizikové hraní/sázení apod…).

Co si z webináře odnesete?

  • Zaměříte se na podstatné informace o samotných látkách (např. kratom, nikotinové sáčky, energetické nápoje, elektronické cigarety bez nikotinu, CBD, HHC, …), tak abyste o nich měli ucelený přehled a znali jejich specifika. Tedy také proč jsou rizikové.
  • Jak je to v této oblasti s legislativou.
  • V rámci diskuze nastíníte strategie při řešení a přístupu v praxi.
  • Prostor bude dán i vašim otázkách a získáte na ně odbornou odpověď.
Chci záznam ZDARMA

Pod záštitou akreditované organizace

Díky mnohaleté zkušenosti s tímto způsobem práce a každodenní činnosti ve školách se na setkání dočkáte odborného vedení celým procesem a podporující atmosféry. MADIO je první certifikovanou organizací ve všech formách prevence v České republice (MŠMT ČR). MADIO je akreditovanou vzdělávací institucí MŠMT ČR. Službami MADIO prošlo více než 40 000 účastníků. Věříme v možnost změny k lepšímu, a to v klidu a s vědomou radostí.

A co školní metodik prevence?

Jak bylo zmíněno, toto téma je pro všechny, kteří jej chtějí řešit, ale je jisté, že v průběhu školního roku, jej má především na starost školní metodik prevence. Jaké postupy, legislativu, kontakty, nebo znalosti by měl taková metodik znát? Jak si být jistým metodikem prevence a mít někoho v zádech, na koho se můžu obrátit?

Své schopnosti a dovednosti si můžete prohloubit na akreditovaném Specializačním studium ŠMP a získat tak jistotu ve své roli. Začínáme již 16. 4. 2024.

Bálintovská supervize pro školní psychology, ilustrativní obrázek, MADIO

Přihlaste se ZDARMA

Webinář již proběhl, ale můžete získat záznam – stačí se přihlásit

* Nezasíláme spam! Prohlašuji, že údaje, mnou vyplněné, jsou pravdivé a mám zájem o zasílání zpráv od MADIO z.s. Dokument je mi v této podobě nabídnut zdarma. Souhlasím s Prohlášením o ochraně osobních údajů a Obchodními podmínkami: zde. Svůj souhlas mohu kdykoli odvolat.