Webináře – Digitální závislosti u dětí

Nespí, nejí, nic je nezajímá kromě telefonu a počítače. Počítačovým hrám, internetu,  sociálním sítím, virtuální realitě věnují veškerý volný čas. Co s tím? Zakazujete, snažíte se nabízet jiný program a stále se vám je nedaří odtrhnout od monitorů. Pojďte se společně s námi pokusit najít cestu, jak rozseknout ta virtuální pouta a najít cestu, která vás i děti vyvede ven z bludiště digitální závislosti.

Kategorie: , ,

Popis

Digitální technologie pronikly již do všech oblastí našeho života a doslova uchvátily jak dospělé tak děti. Technické vymoženosti nám usnadňují práci, učení… vlastně v rámci hranic našeho chápání ani nejsme schopni pojmout, co všechno digitální technologie umožňují. Využívání těchto možností s sebou nese nemalé riziko závislosti hlavně u dětí.

Přemýšlíte nad tím, jestli se dá těmto závislostem předcházet a jak? Hledání odpovědí je tématem našeho webináře.

Chci na webinář ZDARMA

O co přesně jde a pro koho?

Ať už jste v roli školního metodiky prevence, školního psychologa, učitele nebo i rodiče, tento webinář je pro všechny, kteří mají zájem toto téma řešit, a ne mu jen přihlížet. Získáte totiž ucelené a přesné informace od adiktologa z praxe, který se této práci věnuje již 13 let. Webinář povede Marika Michajlovičová, která pracuje v ambulance klinické psychologie a adiktologie Kroměříž. Věnuje se nejvíce klientům v ambulantní léčbě závislostí, ať už se jedná o závislost na alkoholu, či jiných legálních/nelegálních návykových látkách, nebo chování závislostního typu (rizikové hraní/sázení apod…).

Co si z webináře odnesete?

  • Jaký je rozdíl mezi pojmy závislost na internetu a nadužívání virtuálního prostoru?
  • Čím je specifická generace „Z“ a její vztahování se k virtuálnu?
  • Jak školáci nejčastěji tráví čas na internetu a jaká jsou rizika s tím spojená?
  • Máme našim dětem onen obávaný digitální svět zakazovat, nebo máme i jiné možnosti?

Pokládáte si někdy tyto a podobné otázky? Pojďme se nad nimi společně zamyslet a pokusit se objevit cestu.

Prostor dáme i vašim otázkách a získáte na ně odbornou odpověď.

Kde se můžu přihlásit?

Pod záštitou akreditované organizace

Díky mnohaleté zkušenosti s tímto způsobem práce a každodenní činnosti ve školách se na setkání dočkáte odborného vedení celým procesem a podporující atmosféry. MADIO je první certifikovanou organizací ve všech formách prevence v České republice (MŠMT ČR). MADIO je akreditovanou vzdělávací institucí MŠMT ČR. Službami MADIO prošlo více než 40 000 účastníků. Věříme v možnost změny k lepšímu, a to v klidu a s vědomou radostí.

A co školní metodik prevence?

Jak bylo zmíněno, toto téma je pro všechny, kteří jej chtějí řešit, ale je jisté, že v průběhu školního roku, jej má především na starost školní metodik prevence. Jaké postupy, legislativu, kontakty, nebo znalosti by měl taková metodik znát? Jak si být jistým metodikem prevence a mít někoho v zádech, na koho se můžu obrátit?

Své schopnosti a dovednosti si můžete prohloubit na akreditovaném Specializačním studium ŠMP a získat tak jistotu ve své roli. Začínáme již 16. 4. 2024.

Přihlaste se ZDARMA

Webinář proběhne 29. 11. 2023 v čase od 17:00 – 18:00. Stačí se přihlásit přes formulář. Odkaz na přihlášení přijde prvním 98 účastníkům emailem po naplnění kapacity, většinou tak 4 dny před konáním webináře. Webinář se bude konat na platformě Zoom. -> Hromadný email s přihlášením a odkazem na ZOOM odesíláme 28.11. :) 

* Nezasíláme spam! Prohlašuji, že údaje, mnou vyplněné, jsou pravdivé a mám zájem o zasílání zpráv od MADIO z.s. Dokument je mi v této podobě nabídnut zdarma. Souhlasím s Prohlášením o ochraně osobních údajů a Obchodními podmínkami: zde. Svůj souhlas mohu kdykoli odvolat.