Pro rodiče: Jak chránit dítě v síti

Sociální sítě a internet obecně jsou nebezpečné prostředí, a to nejen pro děti. Rizika s jeho užíváním jsou neoddiskutovatelné a naše děti jsou jim vystaveny prakticky neustále. Buďte zodpovědní vůči svým dětem i sobě. Zjistěte, jak chránit dítě a jak se vyznat v současných hrozbách. Beseda pro rodiče na téma Jak chránit dítě v síti je pro vás příležitostí, jak zjistit, které klíčové kroky můžete udělat, pro jeho (aspoň částečnou) ochranu.

Rubriky: ,

Popis

Jak chránit dítě v síti. Mohu vůbec?

Vyhnout se světu internetu a virtuální reality téměř nejde. Vaše dítě patrně používá mobilní telefon, hraje počítačové (a jiné) online hry, sleduje tzv. youtubery apod. Když dítě jde „samo ven“, tak od vás často dostane (aspoň jednu) starostlivou otázku či doporučení. Ve světe internetu je dítě „samo“ prakticky neustále a rizika, kterým je zde vystaveno jsou často neporovnatelně vyšší než při cestě přes město. Přesto jej zde necháváme se vyznat samo. Možná že ani sami neznáte tento svět tak, abyste v něm byli dobrým průvodcem. Zorientujte se v možnostech, jak své dítě chránit. Buďte dobrým rodičem i ve virtuálním světě.

Ilustrativní fotografie - MADIO

Jsou způsoby i řešení

Na tomto setkání pro rodiče na téma Jak chránit dítě v síti se jako rodiče dozvíte, které klíčové kroky můžete udělat, pro jeho (aspoň částečnou) ochranu. Rámcově se zorientujete v základních hrozbách a možnostech, jak na tyto hrozby reagovat. Budete mít možnost také hledat cesty, jak v této oblasti působit preventivně a těmto hrozbám předcházet. Setkáte se v prostředí naší organizace (MADIO), která se prevenci rizikového chování věnuje deset let a je respektovaným odborníkem v této oblasti.

Ilustrativní fotografie - MADIO

Na setkání pro rodiče se dozvím

  • Jaké klíčové kroky mohu udělat, abych ochránil své dítě na internetu,
  • Jak se vyznat v aktuálních hrozbách, která mému dítěti hrozí,
  • Jak vést rozhovory se svým dětem, tak aby se hrozbám internetu vyhnulo obloukem,
  • a další konkrétní tipy a inspiraci v oblasti bezpečného pohybu svého dítěte v internetové síti.

Setkáme se již 22. října 2019 v 16:30 v MADIO (Kvítková 3687, Zlín) na cca 1,5 hodinky. Neodkládejte přihlášení, počet míst je omezen. Buďte dobrým rodičem i ve virtuálním světě.

Projekt Buďte je financován Ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy České republiky a vlastními zdroji MADIO.