Rozvojový program pro školy

Změna, ať už malá nebo velká, není snadný proces a zavádění nových metod a postupů ve škole může být náročné. Aby změna přinesla užitek, vyžaduje podporu a spolupráci všech zaměstnanců. Možná vnímáte ten tlak na školství, a nejen z řad veřejnosti. Také ne vždy přichází dostatečná podpora od zřizovatele a často vám naskakuje otázka, zda jste dostatečně dobří. Je toho daleko víc, ale jedno víte jistě. Chcete to zkusit jinak. Dvouletý rozvojový program pro školu může být tím, co hledáte. S programem získáte podporu pro vás i vaše kolegy při zavádění zásadních změn ve škole.

Chcete být se svou školou a ve své škole spokojeni, chcete naplňovat očekávání svá i ostatních a cítit se při tom dobře? Domluvte si s námi schůzku telefonicky na čísle 777 716 883 a probereme vše třeba u dobré kávy.

Kategorie: , ,

Popis

Změna a rozvoj

Organizační záležitosti předbíhají krizové situace, ze všech stran přichází problémy k řešení, je to drsný zápas o vaší pozornost. Můžete si házet kostkou, čemu se věnovat dříve. Tlak na školství a někdy i absence podpory od zřizovatele vás tlačí do kouta a vy potřebujete nový směr, aby všichni ve vaší škole mohli společně tvořit výborný tým. Buďte inovativní a změňte paradigma. Nastavte nový přístup a inspirujte ostatní.

Změna a jistota

Začít s novými změnami ve školním prostředí nemusí být snadné, získejte průvodce, se kterým se vám podaří úspěšně transformovat vaši školu. Využijte zkušenosti a úspěchů ostatních, kteří již s MADIO procesem zavádění změn prošli a eliminujte slepé uličky. Budete mít k dispozici osvědčený postup naplněný technikami zaměřenými na řešení. Nebudete hledat důvody, proč to nejde, ale způsoby, jak dosáhnout cíle.

Plán a cesta

Během rozvojového programu si vytvoříte detailní plán pro zavádění nových prvků do vedení školy, nastavíte moduly vyhodnocování a pomůžeme vám překonat případné problémy a předcházet nedorozuměním.  Můžete se opřít o více než patnáctileté zkušenosti práce s metodami, které se zaměřují na řešení Solution focused, WOWW Approach (Working on What Works) koučování, supervize apod.

Rozvojový program pro firmy MADIO

Co můžete očekávat?

 • Odborné vedení a podpora v procesu změn v délce minimálně 2 roky
 • Osvědčený postup s řadou úspěšných příběhů
 • Pestré metody a formy spolupráce: osobní i skupinové koučování, metoda solution focused, týmové supervize, individuální konzultace, tréninky, vzdělávání vašeho úzkého týmu, jedno i vícedenní týmové pracovní setkání aj…
 • Vše probíhá týmově i individuálně dle vašich aktuálních potřeb
 • Průběžný monitoring potřeb, kroků i změn
 • Vzdělávací i pracovní bloky jen pro vás
 • Best practice organizací, které již procesem změny úspěšně prošly
 • Program na zvládání vysokého stresu
 • Podporující a rozvíjející přístup, uzpůsobený přímo vám na míru

Malá ochutnávka metod

 • Koučování: je postaveno na důsledném optimismu, že každý má v sobě nekonečný zásobník sil a možnosti rozvoje, který pomocí vhodných otázek dokáže využívat k řešení a posunu.
 • Supervize: individuální nebo skupinový rozhovor, vedený směrem k řešení aktuální problémové situace.
 • Solution focused:  metoda, která vás zapojí do spolurozhodování, co je pro vás tou nejlepší a chtěnou cestou. Umožní vám co nejdříve čerpat energii a radost z úspěchů a přínosů a užívat si radost z vlastního snažení.
 • Facilitace: diskuze vedená tak, aby byla efektivní a účastníci získali výstupy, které očekávají a efektivně využijí.
 • Mediace: bezkonfliktní způsob řešení sporů s pomocí neutrálního odborníka.
 • Individuální konzultace: osobně i online v délce 1 – 2 hodiny
 • Výjezdní týmová setkání: 1 – 2 denní setkání týmu v délce 4 – 8 hodin. Jde vždy o pracovní schůzky, které vyžadují vysokou angažovanost celé skupiny a neumožní vám jen sedět, koukat a přijímat informace.

Zážitek jako prostředek rozvoje

Celým procesem vás provedeme formou zážitků, kdy si můžete informace, poznatky, uvědomění prožít, procítit, vyzkoušet a fixovat pomocí „her a simulací“. Důležitou součásti je také zpětná vazba a diskuze, které vám pomohou pojmenovat a zhmotnit si, co jste právě prožili a jak to využít v budoucnu. 

Víte, co chcete

Vše společně sestavíme na míru tak, aby roční nebo víceletý plán odpovídal vašim potřebám, možnostem a nastaveným cílům. Chcete mít situaci pevně v rukou, i když se teď může zdát, že se nemáte čeho chytit? Podpoříme vás, protože víme, že zavádění změn je trénovatelná dovednost. Pokud cítíte, že je to cesta pro vás, pojďte do toho s námi.

Rozvojový program pro školy MADIO
Krátký online trénink vyjednávání - MADIO
Rozvojový program pro sociální služby MADIO

Kdy a kde začít?

Možná si říkáte, že času je málo a už včera bylo pozdě. Na druhou stranu víte, že změna je proces, který chce čas. Jsme přesvědčeni, že už nyní se změna děje a vy tak můžete posunout sebe, celý sbor i svou školu zase o krok dále. Proto je tento program koncipován na minimálně jednoletou spolupráci, aby do sebe postupně všechny kroky zapadaly a vy klidněji usínali s pocitem, že se děje to, co má.

Výzva šablony pro školy 2024-2025

Rozvojový program aneb co na něj říkají ostatní?

Vaše role je pro změnu nezbytná

Téměř každému řediteli/ředitelce se stane, že nedochází ke vzájemnému pochopení a porozumění si s kolegy, rodiči, zřizovatelem apod., a to vás může velmi rychle vyčerpávat. Než dojde k totálnímu burn-out efektu, je třeba naléhavě hledat jinou cestu. Rozvojový program pro školu vám umožní osvojit si a zdokonalit vaše každodenní kroky k ještě lepšímu zvládání změn s klidem a vědomou radostí. 

Co získáte?

Na míru sestavený rozvojový program a díky němu prostor a dovednosti pro mapování malých i velkých změny, kterých chcete dosahovat. V neposlední řadě budete mít čistou hlavu bez obav z každodenního přetížení a také objevíte nové možnosti a řešení.

Díky Rozvojovému programu pro školy během návazných setkání získáte potřebné schopnosti, které jsou pro vaši situaci a roli potřeba.

Vše vám ušijeme na míru. Rozebereme vaší situaci, společně definujeme vaše potřeby v pozici ředitele/ředitelky a oblast, ve které se chcete rozvíjet. Najdeme příležitosti, jak posílit vaší roli a pomůžeme vám tak stávající situaci změnit. Poskytneme vám naprosto individuální přístup a navíc si budete moci celý rozvojový plán aktivně modelovat v závislosti na každodenní praxi. Při tréninku využíváme širokou škálu metod. Jejich podobu společně zvolíme tak, aby byly maximálně efektivní. Rozvineme i váš úzký tým.

Rozvojový program pro školy MADIO

Mám zájem a chci vědět víc

Chcete mít školu podle svých představ, kde fungují procesy, kolegové plní své úkoly, vzájemně si rozumíte a tvoříte příjemnou atmosféru, o škole se mezi rodiči, v okolí i u zřizovatele mluví hezky atd. Chcete? Tak nám nechte na sebe kontakt, ozveme se vám zpět a vše můžeme společně probrat u kávy. Těšíme se na spolupráci.

Mobil: Zpráva pro nás:
E-mail: *
Firma:/škola
Jméno: *

Nebo mi zavolejte přímo

+420 577 775 522
+420 777 716 883
Milana Juríčková

Společně se na to podíváme a určitě něco vykouzlíme :)