Workshop: Využití hudebních nástrojů při aktivitách v třídnických hodinách

Hudba je od dětství součástí našich životů a díky ní prožíváme množství emocí. Hudba, zpěv, rytmizace je pro školní děti možnost jak rozvíjet fantazii, ale také sociální chování. Děti vedené k hudbě jsou schopné daleko lépe spolupracovat, projevovat radost a emoce a také je jednodušeji vyrovnávají se složitými situacemi. Workshop představí jednoduché hudební nástroje, které zvládne opravdu každý.

Není skladem

Rubriky: ,

Popis

Využití hudebních nástrojů při aktivitách v třídnických hodinách

Prakticky zaměřený a tak trochu muzikoterapeutický workshop ve využití netradičních hudebních nástrojů, kde budete mít možnost vyzkoušet si hravé aktivity na podporu dobrých vztahů ve třídě, které jsou využitelné především na prvním stupni ZŠ. Součástí workshopu bude hra na jednoduché hudební nástroje (kantela, djembe, ocean drum, koshi) a jejich metodika, relaxace a nehudební inspirace pro práci s dětským kolektivem.

Využití hudebních nástrojů při aktivitách v třídnických hodinách; Ilustrativní obrázek - MADIO

Na workshopu Využití hudebních nástrojů při aktivitách v TH získáte inspiraci na

  • Nové aktivity pro školní kolektivy
  • Podporu a zlepšení vztahů ve třídě
  • k dotazům z praxe
  • a základní informaco o některých nástrojích a hře na ně

Hodinový workshop proběhne v rámci Konference Buďte (účast na ní není podmínkou) 21. listopadu 2019 od 13:00 do 14:00  v MADIO Training Center for Leaders, v konzultační místnosti ve druhém patře (Kvítková 3687, Zlín).

S kým se potkáte a pro koho je určen

Workshop Využití hudebních nástrojů při aktivitách v třídnických hodinách povede zkušená lektorka preventivních programů ve školách, paní Veronika Smaženková. Veronika krom svého vhledu do světa uměleckých terapií se zaměřením na muzikoterapii, má také zkušenosti v práci s lidmi s mentálním a psychickým onemocněním. V MADIO působí jako člen realizačního týmu v oblasti přímé práce se třídami v programech všeobecné primární prevence a v oblastech terapie. Workshop je určen pro všechny pedagogické pracovníky, ať už jsou třídními, nebo se na třídnictví teprve chystají, nebo jen mají zájem nahlédnout pod pokličku netradičním nástrojům a jejich možnému využití ve svých vyučovacích hodinách.

Počet účastníků je omezen. Workshop je zdarma.

Details