Karty – Jiskřivé momenty | 72 karet pro změnu

Snažíte se svou třídu nebo kolektiv motivovat, rozvíjet, nebo řešíte problémy. Stále vymýšlíte nové otázky, které by měly pomoci a stále si nejste jisti, zda pokládáte ty „správné“ otázky. Přinášíme vám sadu karet Jiskřivé momenty. Karty vám budou sloužit jako zásobník obsahující 72 otázek a dalších prvků pro práci s kolektivem i jednotlivcem.

Karty a otázky na nich vychází z metody Solution focused, a díky tomu vám a vaší třídě pomohou zaměřit pozornost na řešení, ne na problém.

Chcete mít karty za zvýhodněnou cenu a ještě k tomu nezapomenutelný trénink? Objevte více…

 

790 

Kategorie: , , Katalogové číslo: 4ebe3921-c8f7-67e0-fd0c-65698f113ca9

Popis

Možnosti karet

Práce se třídou

Den co den řešíte se svými žáky konflikty, snažíte se je motivovat, posilovat sebevědomí a stále se jich na něco ptáte a přemýšlíte, zda se ptáte užitečně a dobře…..na jednoho člověka je toho víc než  dost. Právě pro vás jsou  karty  užitečným  nástrojem, který vám napoví ty správné otázky, navíc vám pomůže i při rozdělování do skupin, nabídne emotikony pro náladoměr, sdělování pocitů a další.

Individuální práce

Při individuální práci jsou karty Jiskřivé momenty užitečným pomocníkem, který vás i vaše klienty provádí metodou Solution focused tak, že společná práce na hledání řešení je efektivní a může probíhat s lehkostí a vědomou radostí.  Karty vám nabídnou velkou paletu abstrakcí, které můžete využít k rozvíjení asociací a navíc škálu emotikonů, která se hodí k vyjádření a popisu nálady, pocitů i postojů.

Práce se skupinou

Ať už řešíte s nějakou skupinou problémy nebo s nimi pracujete rozvojově, chcete být vždy užitečným, motivujícím a podporujícím průvodcem, který se opírá o ověřené a fungující metody. Ve všem, co děláte, chcete být především profesionální, ale také kreativní a hraví. V kartách máte účinný nástroj, který vám nejen dodá cílené otázky, ale díky své variabilitě vám umožní přesně takoví být..

Seberozvoj

Jste na rozcestí, tušíte nebo už víte, že potřebujete změnu, chcete se pohnout z místa nebo něco ve svém   životě vylepšit a váháte, kde a jak začít. Karty jsou ideálním  prostředkem, jak můžete pojmenovat svůj cíl, objevit směr,  kterým se chcete vydat, zjistit, v čem je vaše síla, poznat, že se vám cesta  daří. A k tomu všemu budou pomocí barevných  abstrakcí probouzet vaší fantazii.

 • nabízí 72 užitečných otázek pro práci s jednotlivci i skupinou
 • otázky se zaměřují na řešení místo na problém
 • nabízí jednoduché způsoby rozdělování do skupin
 • tvoří zásobník otázek k reflexi ve skupině
 • pomocí pestré palety emotikonu umožňují snadné vyjádření nálady a pocitů
 • barevné abstrakce rozvíjí fantazii, představivost a usnadňují naladění
 • pomáhají uvědomit si, popsat a pojmenovat k čemu a jakou cestou jít
 • umožňují objevit a uvědomit si, co už se daří
 • podporují k prvnímu odvážnému kroku a provází těmi dalšími

Jak karty fungují v praxi

„Karty jsem použila zatím v 5. třídě, je to „moje“ třída ;-). Projevili sami zvědavost, co na kartách je a líbilo se jim jejich zpracování. Použila jsem je na třídnické hodině, vybrala jednodušší otázky a sama jsem se děti snažila motivovat tím, že jsem si jednu vylosovala a odpověděla na ni. Vždy jsme k vylosované otázce diskutovali všichni. Největší diskuse byla k otázce, za co se pochválit v poslední době, pochválit chtěli všichni….“ (Jitka, třídní učitelka)

 

„V 8. ročníku v OV jsem žákům karty nabídla v rámci volnější hodiny, takže s radostí přijali, dala jsem podmínku, že budou pracovat a diskutovat… a tak pracovali a diskutovali. Nejprve si každý kartu vylosoval a zodpověděl sám sobě, pak ve skupinách podle kostek probrali všechny otázky celé skupiny a vybrali jednu, na kterou odpovídali veřejně, každý sám za sebe. Některé žáky otázky inspirovaly, a jak už to bývá, někteří odpověděli jen tak, aby „splnili“. Ale odpověděli všichni. Je to velká třída, takže bylo co povídat a sami někteří žáci projevili i zájem o pokračování, na které se prozatím chystám.“ (Jitka, učitelka občanské výchovy)

Prostor zastavit se

Získejte prostor, kde se můžete společně se skupinou/jednotlivcem zastavit a díky kartám a jejich podněcujícím otázkám objevit a prozkoumat své tajemné oblasti, ve kterých se chcete zorientovat.

Jak a proč vznikly?

Při tvorbě těchto karet jsme využili hlavně naše zkušenosti, které jsme si opakovaně ověřili v průběhu 15ti leté praxe s metodou SF. Za ta léta jsme vyzkoušeli celou řadu karet, ale protože žádné z nich nenaplnily všechny potřeby, které při rozvojové práci se skupinou i jednotlivci máme, vytvořili jsme sadu karet Jiskřivé momenty.

Barevná podoba karet se zrodila v rámci ladění skupinové harmonie, kdy jsme vytvořili abstraktní obraz a ten se stal základem pro grafickou podobu jednotlivých karet. Karty jsou vlastně takovou mozaikou našeho týmového díla, kdy každý do tvůrčího procesu vnesl svůj pohled, své zkušenosti, své emoce nebo svá očekávání.

Karty „Jiskřivé momenty“ vás provází rozlehlou krajinou SF tak, aby v ní nikdo nezabloudil, ale aby nakonec každý dorazil šťastně do svého cíle.

Otázky a zase otázky… ale nejen to

Otázky na kartách jsou rozděleny do 4 oblastí korespondujících s postupem SF. S pomocí těchto karet už nemusíte ztrácet čas hledáním nějaké cesty jak vyřešit problém, protože budete mít k dispozici ověřenou metodu a po ruce vždy „správnou“ konkrétní otázku. Zda si chcete karty v praxi vyzkoušet a plně objevit jejich potenciál pro vaše použití ve třídě, přihlaste se na seminář nebo nám dejte vědět a společně vymyslíme individuální řešení.

Preferovaná budoucnost, pojmenování cílů, zjišťování zdrojů, drobné známky úspěchu.

Budete mít k dispozici také několik způsobů pro rozdělování třídy do skupin, řadu reflektivních otázek, emotikony pro nenásilný popis nálady a pocitů a barevné abstrakce k probouzení fantazie, naladění skupiny. Můžete lehce třídit otázky zaměřené na emoce, chování, tělo, myšlenky, všímavost a úspěch.

Získáte tak poměrně multifunkční pomůcku pro práci s kolektivem nebo i jednotlivcem, která obsahuje

 •  72 barevných oboustranných karet – karty jsou barevné laminované o velikosti 130 x 90 mm, mají zaoblené rohy
 • 2 metodické karty se stručným popisem prvků na kartách a jejich použití
 • Praktický funkční pytlík
 • On-line metodiku, která bude stále živá a na základě zkušenosti a inspirací se bude rozšiřovat

Stačí jen objednat a můžete s kartami zažívat Jiskřivé momenty. Karty odesíláme po uhrazení do 5 pracovních dnů.

Podívejte se, jak „Jiskřivé momenty“ vypadají

Pomáháme utvářet vztahy a dosahovat výsledků.