Na co si dát pozor při řešení šikany aneb čemu se vyhnout – Tréninkové setkání

Na co si dát pozor a čemu se vyhnout při řešení šikany? Jednoduchá otázka, ale odpověď je potřeba zažít. Proto využijte možnost bezpečného a příjemného tréninkového setkání, kde najdete odpověď nejen na tuto otázku. Získejte celý seznam důležitých kroků k řešení, který se stane vašim pomocníkem v praxi.

290 

Není skladem

Kategorie: , , Katalogové číslo: 7565388d-b3d3-aeae-4ecc-64b63368c76e

Popis

O co přesně jde a pro koho?

V návaznosti na minulé témata Počáteční a pokročilá stádia šikany ve třídě si opět můžete odnést praktické tipy i zkušenosti, aby se postupně celá mozaika poskládala a vy si tak mohli být jistější a o krok lepší. Ovšem ať už jste v tomto tématu úplným nováčkem nebo ostříleným profíkem, určitě si tu najdete to své. Zaměřit se především na řešení, příklady z praxe nebo také na to, čemu se raději vyvarovat a na co si dát pozor. Díky nabitým znalostem a zkušenostem budete vědět co dělat, když podobné situace nastanou. Setkání je určeno pro všechny třídní učitelé a učitelky, metodiky prevence, ale i další pedagogické pracovníky nebo vedení školy.
Buďte u toho i vy.

Kvartet STOP šikaně, jde to i zdarma

Toto setkání je součástí kvarteta STOP šikaně, kde máte ještě možnost absolvovat poslední setkání s názvem: Práce s kazuistikami v problematice šikany. Samozřejmě se můžete přihlásit na jakékoli setkání, nebo se stát ČLENEM a mít nejen tento trénink zdarma, ale i spoustu dalších výhod a možností. 

Možná se to děje kolem vás a chcete být jistější

Řešení těchto situací ve třídě má své postupy, ale také spoustu svých odlišných charakteristik. Když jde do tuhého práce to rozhodně nemusí být jednoduchá, ale proto je zde pro vás tréninkové setkání, abyste si v bezpečném prostředí vše zkusili. Na co se zaměřit, jaké znaky hledat, jak poznat co dělat? Získejte nejen na tyto otázky své odpovědi.

Co si ze setkání odnesete?

Především prakticky uchopené téma, které si pomocí vlastního prožitku a modelových situací upevníte tak, abyste jej mohli úspěšně aplikovat i ve vaší praxi. Samozřejmě také inspiraci a pohledy vašich kolegů a kolegyň.

Na tréninkovém setkání:

  • se seznámíte se základními riziky a překážkami při řešení šikany,
  • ukážete si základní chybky v řešení šikany a především, jak se jim vyvarovat,
  • budete mít prostor pro sdílení dobré a špatné praxe, kterou využijete pro další růst.

Společně se potkáme online už 12. 12. 2023 v 16:00 – 17:00. Tréninkové setkání trvá 60 minut. Ze zkušenosti víme, že se může i díky Vaší interakci protáhnout, tak si na setkání vyhraďte raději 90 minut.

Přihlaste se prosím nejpozději do 5. 12. 2023.

MADIO - fotka dokumenty - šablony - ilustrační foto
MADIO-ilustrační obrázek

Členové Training Center for Leaders MADIO Učitel ve variantě Optimum a Full se mohou tréninkových setkání účastnit zdarma. Tréninková setkání jsou součástí těchto služeb.

Chci na online setkání

Důvěrné prostředí MADIO

MADIO je neziskovou organizací, která má za cíl pomáhat v rozvoji jednotlivců i skupin. MADIO je akreditováno MŠMT ČR a za sebou má více než 10 let především praktických zkušeností práce s lidmi. Službami MADIO prošlo více než 40 000 účastníků. Vaše důvěra a pocit bezpečí je pro nás prioritou.

Jak to funguje a varianty

Máte možnost více variant účasti. Vyberte si tu, která Vám sedí nejvíce. Na každém tréninkovém setkání můžete zvolit jinou variantu. Pokládejte dotazy, trénujte, zkoušejte – využijte čas pro sebe na maximum ve variantě Online nebo Osobně v MADIO Training center for leaders ve Zlíně.

Zejména při online účasti je skvělé, když se účastníci naplno aktivně zapojí, z takového setkání si totiž mohou odnést mnohem více. Jedině tak prožijete interaktivní, osobní a příjemně strávený čas. Žádáme vás tedy, v případě že vám to podmínky umožňují, ponechat si zapnutou kameru i mikrofon. Podmínky pro skupinovou diskuzi máme po technické stránce zajištěné, nemusíte mít tedy obavu, že byste nám vypadli. Ze setkání se v rámci zachování mlčenlivosti nepořizují záznamy.

I na malých drobnostech může stát úspěch, radost i klid. Právě na takové drobnosti, úzká témata, se společně zaměřujeme na Tréninkových setkáních. Každý měsíc, v tréninkovém centru pro leadery MADIO a současně online, je pro vás připravené jiné téma. Každý měsíc máte takto možnost posílit své schopnosti a získat další dovednosti. Objevte další možnosti, jak zažívat změny v klidu. Přijďte osobně, nebo se připojte online na Tréninkové setkání.

Důležité: osobní účast je kapacitně omezená na 20 účastníků.

Chci na online setkání