Úzkosti a sebevraždy u dětí (pro školní psychology)

Ve své roli školního psychologa pečujete o duševní zdraví žáků, pedagogů a občas také i rodičů. Snažíte se vytvářet klima a prostředí, které jim i vám umožní zažívat osobní i společnou pohodu. Víte, že úroveň pohody ovlivňuje kvalitu života každého jedince a my zase víme, že je to stejné i u vás. A proto jsme vyslyšeli vaše přání a připravili tento seminář, na kterém o sebe můžete vzájemně pečovat sdílením zkušeností, úspěchů, rad a vůbec se vzájemně podpořit. Díky naplněným 6 hodinám (8 vyučovacích hodin) získáte příležitost sdílet s ostatními jak své výzvy a situace, se kterými se setkáváte, tak i společně hledat praktické možnosti a řešení.

Nový termín: 5. 2. 2025 v čase 9:00 – 15:00 v tréninkových prostorách MADIO ve Zlíně.

 

1.820 

Kategorie: , Katalogové číslo: 43b77c32-5a35-dc40-0b80-65b0cafff925

Popis

Věnujte si čas

Informace o duševním zdraví žáků, studentů a vlastně i pedagogů v poslední době jsou až alarmující a prostředí školy, hlavně to, jak se v něm žáci a učitelé cítí, má na stav duševního zdraví obrovský vliv. Každý, kdo ví, jak pečovat o sebe a svou  pohodu, může tuto dovednost předávat ostatním a být jim tak velkou oporou a vzorem.

Na jaká témata se můžete těšit?

  • Nejčastější otázky z oblasti duševního zdraví.
  • Úzkosti, sebepoškozování, sebevražedné myšlenky.
  • Co dělat v akutních situacích?
  • Sebepéče není nadstandard.
  • Praktické ukázky aktivit.
  • Wellbeing jako celoškolní záležitost.

Seminář proběhne ve školících prostorách MADIO ve Zlíně. Po celou dobu semináře pro vás zajistíme drobné občerstvení v podobě sušenek a výbornou voňavou kávu.

Změna vychází z nás

Duševní zdraví a wellbeing vás a ostatních ve vaší škole jsou spojité nádoby. Pokud se chcete postarat o dobré klima a pohodu ve vaší škole, je potřeba, abyste sami zažívali tuto pohodu a uspokojení sami v sobě. Sebepéče tedy není pro nikoho nadstavbou, kterou si povolí ve vzácných chvílích volného času, ale měla by se stát nedílnou součásti každodenní rutiny. Vědomá péče o naplňování vlastních potřeb patří k dovednostem, které můžete v rámci tohoto semináře zdokonalovat a techniky a metody dále přenášet na kolegy a žáky.

Tento seminář pro školní psychology nabízí konkrétní příklady dobré praxe, inspiraci a praktické způsoby pro řešení aktuálních situací ve škole.

MADIO-voňavá káva

Příležitost je tady

Nenechte si ujít tuto jedinečnou příležitost opět se setkat s kolegy a získat nové pohledy a zkušenosti. Rezervujte si své místo na  semináři  již dnes a zažijte nezapomenutelný a prospěšný zážitek.

Připravili jsme pro vás čas a prostor, kde můžete chytit nový vítr pro vaše dny. Může to být silný proud, který vás přenese přes překážky, ale také osvěžující vánek, díky kterému se uvolníte a podíváte se na věci s klidem a radostí. Po absolvování semináře obdržíte osvědčení.

Nový termín: 5. 2. 2025  8 vyučovacích hodin (9:00 – 15:00),  kurz bude probíhat v tréninkových prostorách MADIO ve Zlíně.

Na setkání s vámi se těší Gabriela Doleželová.