Úzkosti a sebevraždy u dětí (pro třídní učitele)

Jako třídní učitel, učitelka trávíte ve škole se svými žáky velkou část dne, někdy i 8 hodin denně a chcete vědět, zda jsou šťastní. Chcete vytvářet klima a prostředí, které jim i vám umožní zažívat osobní i společnou pohodu. Víte, že úroveň jejich pohody souvisí s výsledky učení, a proto je tento seminář pro třídní učitele šitý přesně na míru pro vás.

Těšíme se na setkání s vámi

 

1.680 

Kategorie: , Katalogové číslo: 94ce9764-9e2b-cda1-8df4-65b0ca0094a1

Popis

Věnujte si čas

Informace o duševním zdraví žáků a studentů v poslední době jsou až alarmující a prostředí školy, hlavně to, jak se v něm žáci cítí, mají na stav duševního zdraví obrovský vliv. Pedagog, který ví, jak pečovat o sebe a svou  pohodu, může tuto dovednost předávat žákům a být jim tak velkou oporou a vzorem.

Na jaká témata se můžete těšit?

  • Nejčastější otázky z oblasti duševního zdraví.
  • Úzkosti, sebepoškozování, sebevražedné myšlenky.
  • Co dělat v akutních situacích?
  • Sebepéče není nadstandard.
  • Praktické ukázky aktivit pro žáky i pro vás.
  • Wellbeing jako celoškolní záležitost.

Seminář je primárně určen účastníkům, kteří již absolvovali trénink pro třídní učitele. Díky naplněným 6 hodinám (8 vyučovacích hodin – 14. 5. 2024) získáte příležitost sdílet s ostatními jak své výzvy a situace, se kterými se setkáváte, tak i společně hledat praktické možnosti a řešení.

Seminář proběhne ve školících prostorách MADIO ve Zlíně. Po celou dobu semináře pro vás zajistíme drobné občerstvení v podobě sušenek a výbornou voňavou kávu.

Kazuistický seminář pro práci třídního učitele ilustrativní obrázek - MADIO

Změna vychází z nás

Duševní zdraví a wellbeing žáků a učitelů jsou spojité nádoby. Pokud se učitel chce postarat o dobré klima své třídy a pohodu svých žáků, je potřeba, aby sám zažíval tuto pohodu a uspokojení sám v sobě. Sebepéče tedy není pro pedagoga nadstavbou, kterou si povolí ve vzácných chvílích volného času, ale měla by se stát nedílnou součásti každodenní rutiny. Vědomá péče o naplňování vlastních potřeb patří k dovednostem, které můžete v rámci tohoto semináře zdokonalovat a techniky a metody dále přenášet na kolegy a žáky.

Tento seminář pro třídní učitele nabízí konkrétní příklady dobré praxe, inspiraci a praktické způsoby pro řešení aktuálních situací ve škole. To vše v tréninkových prostorách MADIO ve Zlíně, protože se již více než deset let v MADIO věnujeme rozvoji, vzdělávání a prevenci rizikového chování. Prakticky denně pomáháme třídním učitelům při práci s jejich třídami.

Kazuistický seminář pro třídní učitele, ilustrativní obrázek - MADIO

Příležitost je tady

Nenechte si ujít tuto jedinečnou příležitost opět se setkat s kolegy a získat nové pohledy a zkušenosti. Rezervujte si své místo na  semináři  již dnes a zažijte nezapomenutelný a prospěšný zážitek.

Připravili jsme pro vás čas a prostor, kde můžete chytit nový vítr pro vaše dny. Může to být silný proud, který vás přenese přes překážky, ale také osvěžující vánek, díky kterému se uvolníte a podíváte se na věci s klidem a radostí. Po absolvování semináře obdržíte osvědčení.

Seminář se bude konat 14. 5. 2024 v čase 8:30 – 15:30 ve školících prostorách MADIO ve Zlíně.

Na setkání s vámi se těší Gabriela Doleželová.