Rozvojový program pro sociální služby

Potom, co jste večer usínali s hlavou plnou myšlenek a starostí se probouzíte do dalšího dne. Víte, že není nejvhodnější hned přepnout mozek na práci, ale myšlenky na to, co vás dnes čeká a nemine jsou kolikrát silnější. Je to tady, den sotva začal a vy skrze email nebo první telefon zjišťujete nový „průšvih“. Vaše zodpovědnost za tým i organizaci naplňuje den nespočtem činností a úkolů. Kde je prostor pro hledání možností, čas pro novinky a nutné změny? Máte pocit, že jste na to sami? Chcete získat potřebnou podporu a zajistit, aby zaměstnanci vše chápali a přijali?

Potřebujete mít prostor chvilku se zastavit, podívat se dopředu, navrhnout strategii a to vše zvládnout na poprvé, efektivně a s minimem zdrojů? To můžete s klidem a vědomou radostí… Pojďme se o tom společně pobavit.

Kategorie: , ,

Popis

Změna a zase změna

Chcete zvládat různé změny i za chodu běžných dní? Že se nezastavíte a na řešení změn není čas?
Pojďte započít proces, proces dosahující změn.

Aspoň na chvilku se zastavit

Chcete si na to vše najít čas a novou perspektivu? Získejte příležitost nejen hledat, ale i nalézat možnosti a řešení.

Bezpečná cesta i plán

Chcete věci dělat s dlouhodobou vizí a smyslem? V rovnováze přítomného okamžiku a plánů do budoucna dělejte rozhodnutí i činnosti, které mají trvalé přínosy jak pro vás, tak i okolí.

Co vás čeká?

  • Odborné vedení v procesu změn
  • Pestré formy a metody spolupráce: osobního koučování, metoda solution focused, týmové supervize, tréninky, vzdělávání vašeho úzkého týmu aj…
  • Mapování potřeb, kroků i změn
  • Vzdělávací bloky jen pro vás
  • Konzultace k zamýšleným projektům
  • Program na zvládání vysokého stresu
  • A další dle vašich potřeb a cílů

Pro koho?

Jakožto manažeři a vedoucí pracovníci v sociálních službách, jste si vědomi nevyhnutelnosti změny a chcete být raději o krok napřed než zase něco dohánět a hasit na poslední chvíli. Hledáte možnosti, jak v běžném chodu řešit nové změny, ale často se do slova a do písmene nezastavíte. Dokonce víte, že neřešíte jen jednu změnu, ale hned několik najednou.

Prostor zastavit se

Získejte prostor, kde se můžete vy sami nebo váš úzký tým zastavit a pod odborným vedením společně nastavíte takové kroky, které povedou k vašim cílům.

Víte, co chcete?

Vše společně sestavíme na míru tak, aby roční nebo víceletý plán odpovídal vašim potřebám, možnostem a nastaveným cílům. Chcete mít situaci pevně v rukou, i když se teď může zdát, že se nemáte čeho chytit? Podpoříme vás, protože víme, že zavádění změn je trénovatelná dovednost. Pokud cítíte, že je to cesta pro vás, pojďte do toho s námi.

První kroky

Možná všechny ty změny ještě nemají jasné kontury, ale jsou potřeba a rozhodně se dějí. Pojďme tomu dát jasnou strukturu.

Kdy a kde začít?

Možná si říkáte, že času je málo a už včera bylo pozdě. Na druhou stranu víte, že změna je proces, který chce čas. Jsme přesvědčeni, že už nyní se změna děje a vy tak můžete posunout sebe, svůj tým, organizaci i své klienty zase o krok dále. Proto je tento program koncipován na minimálně jednoletou spolupráci, aby do sebe postupně všechny kroky zapadaly a vy klidněji usínali s pocitem, že se děje to co má.

Mapování změn

Je potřeba začít. Zažijte ten pocit, když jste o krok napřed a nové změny vás nepřekvapí.

Jak zavádět změny?

Pomůžeme vám zvládnout nutné změny na poprvé a do toho si udržet každodenní rytmus práce. Objevte vlastní zdroje a potenciál, který vám pomůže dosahovat nejen výsledků, ale i vlastního klidu a jistoty pro okolí. Mimo jiné natrénujete účinné a efektivní strategie pro komunikaci aneb jak “přepínat” své role, ať už se bavíte s klientem, podřízeným nebo kolegou.

Chci si domluvit schůzku

Zavádění změn

Jste si vědomi, že změna začíná užitečně fungovat teprve tehdy, až je přijata. Co všechno pro to můžete udělat?

Vaše role je pro změnu nezbytná

V manažerských pozicích se často stane, že nedochází ke vzájemnému pochopení a porozumění, a to vás může vyčerpávat. Než dojde k totálnímu vyčerpání či úplnému burn-out efektu, je třeba naléhavě hledat jinou cestu. Rozvojový program pro sociální služby vám umožní osvojit si a zdokonalit vaše každodenní kroky k ještě lepšímu zvládání změn s klidem a vědomou radostí.

Co můžete získat?

Díky Rozvojovému programu pro sociální služby během návazných setkání získáte potřebné schopnosti, které jsou pro vaši situaci a roli potřeba. Na míru sestavený rozvojový plán, který bude ku prospěchu vám, vašim zaměstnancům a ve výsledku i klientům. Dále získáte prostor a dovednosti pro mapování malých i velkých změny, kterých chcete dosahovat a v neposlední řadě čistou hlavu bez obav z každodenního přetížení a také objevíte nové možnosti a řešení.

Vše vám ušijeme na míru. Rozebereme vaší situaci, společně definujeme vaše potřeby v pozici leadera a oblast, ve které se chcete rozvíjet. Najdeme příležitosti, jak posílit vaší roli a pomůžeme vám tak stávající situaci změnit. Poskytneme vám naprosto individuální přístup a navíc si budete moci celý rozvojový plán aktivně modelovat v závislosti na každodenní praxi. Při tréninku využíváme širokou škálu metod. Jejich podobu společně zvolíme tak, aby byly maximálně efektivní. Rozvineme i váš úzký tým.

Součástí jednotlivých setkání je samozřejmě zajištěný pitný režim, voňavá překapávaná káva, čaj a chutné sušenky k zakousnutí.

Napište si o schůzku

Je pro vás Rozvojový program pro sociální služby vhodný?

Potřebujeme vnímat, že opravdu chcete změnu, a současně být přesvědčeni, že chceme pomoci právě vašemu projektu. Smysluplnost práce je pro MADIO z.s. vysokou prioritou, proto velmi pečlivě zvážíme, jestli je pro vás tréninkový program vhodný. Abychom se mohli rozhodnout, zdali jsme schopni s vámi na daném případu pracovat.

Mám zájem a chci vědět víc

Vše můžeme společně probrat u kávy. Nechte nám na sebe prosím kontakt. Ozveme se vám zpět. Těšíme se na spolupráci.

Mobil: Zpráva pro nás:
E-mail: *
Firma:/škola
Jméno: *

Nebo mi zavolejte přímo

+420 577 775 522
+420 777 716 883
Milana Juríčková

Společně se na to podíváme a určitě něco vykouzlíme :)