KONALO SE – Jak na pravidla třídy – Tréninkové setkání

Možná vám pravidla ve třídě nefungují tak, jak byste chtěli. Ať už je to proto, že je mít musíte nebo, protože se nedaří dětem dodržovat. Častokrát pravým důvodem bývají nesprávně formulovaná a také fakt, že se nimi nepracuje na pravidelné bázi. Pravidla si zkrátka žijí svým vlastním životem, aniž by se valnou většinou dodržovali. Navíc mohou být některými vnímaná jako příliš omezující jejich svobodu soužití ve třídě. Přidejte se do tréninkového setkání, v rámci něhož zjistíte jak pravidla správně formulovat tak, aby jste s nimi v průběhu roku mohli úspěšně pracovat. Tentokrát zjistíte jak na pravidla třídy hned na začátku školního roku, a taky co s nimi v průběhu roku dělat, aby se neztratila. Pojďte se zaměřit na práci s třídním kolektivem, nyní je ten správný čas.  

Tento produkt je momentálně nedostupný.

Kategorie: , , Katalogové číslo: -

Popis

Pojďte si za svým snem

Stejně jako ve svém osobním životě, i ve třídě si můžete nastavit fungující pravidla soužití s dětmi tak, abyste společně kráčeli za svým snem. Snem toho, aby všem bylo ve třídě dobře. Snem, který se krůček po krůčku stává realitou. Víte, jak byste to ve třídě chtěli mít a svým tempem se k tomu přibližujete. Pojďte si to i u vás ve třídě nastavit efektivně, ať se vám v ní dobře pracuje už nyní.

Proč se pravidla nedodržují a jak reagovat v konkrétních situacích budeme rozebírat v rámci livestreamu, ke kterému se můžete přidat pokud jste Členem Učitel16. září 2021.

Důvěrné prostředí MADIO

MADIO je neziskovou organizací, která má za cíl pomáhat v rozvoji jednotlivců i skupin. MADIO je akreditováno MŠMT ČR a za sebou má více než 10 let především praktických zkušeností práce s lidmi. Službami MADIO prošlo více než 40 000 účastníků. Vaše důvěra a pocit bezpečí je pro nás prioritou.

Co si ze setkání odnesete?

Zkuste si představit, že z papíru, který pouze visí na dveřích uděláte efektivní pomůcku pro práci se třídou a ukážete i samotným dětem, že mít pravidla se vyplatí pro všechny strany. Pokud je totiž budete umět uchopit jako kvalitní nástroj, který vám práci usnadní, jistě je tak budou vidět i vaši žáci. Pravidla opravdu mohou fungovat, i když se domníváte, že je mnozí žáci/studenti dodržovat nebudou nebo vám v minulosti nefungovali.

Na setkání si společně natrénujeme:

  • jak taková pravidla soužití formulovat,
  • jak je sestavovat,
  • budeme si zkoušet modelové situace (co dělat když…někdo nechce, někdo nedělá…),
  • jak to udělat, aby se z pravidel třídy stala pravidla soužití.

Společně se potkáme online i osobně (dle vašich preferencí) už 23. 9. 2021 v 16:00 – 17:30.

Jak na pravidla třídy, ilustrativní obrázek - MADIO

Účastníci tréninku Leader in My Self a členové Training Center for Leaders MADIO, ve všech variantách, se mohou tréninkových setkání účastnit zdarma. Tréninková setkání jsou součástí těchto služeb.

Jak to funguje a varianty

Máte možnost více variant účasti. Vyberte si tu, která Vám sedí nejvíce. Na každém tréninkovém setkání můžete zvolit jinou variantu. Pokládejte dotazy, trénujte, zkoušejte – využijte čas pro sebe na maximum ve variantě Online nebo Osobně v MADIO Training center for leaders ve Zlíně.

Zejména při online účasti je skvělé když se účastníci naplno aktivně zapojí, z takového setkání si totiž mohou odnést mnohem více. Jedině tak prožijete interaktivní, osobní a příjemně strávený čas.. Žádáme vás tedy, v případě že vám to podmínky umožňují, ponechat si zapnutou kameru i mikrofon. Podmínky pro skupinovou diskuzi máme po technické stránce zajištěné, nemusíte mít tedy obavu, že byste nám vypadli. Ze setkání se v rámci zachování mlčenlivosti nepořizují záznamy.

I na malých drobnostech může stát úspěch, radost i klid. Právě na takové drobnosti, úzká témata, se společně zaměřujeme na Tréninkových setkáních. Každý měsíc, v tréninkovém centru pro leadery MADIO a současně online, je pro vás připravené jiné téma. Každý měsíc máte takto možnost posílit své schopnosti a získat další dovednosti. Objevte další možnosti, jak zažívat změny v klidu. Přijďte osobně, nebo se připojte online na Tréninkové setkání.

Důležité: osobní účast je kapacitně omezená na 20 účastníků.