Úzkosti a sebevraždy na školách

Při své práci se s úzkostmi, strachem, nechutí k životu, nezájmu o cokoliv u žáků setkáváte stále častěji. Většinou se v takových situacích musíte spolehnout jen na sebe, svůj úsudek a svá řešení, někdy je toho na jednoho člověka víc než dost. Tento seminář vám přinese informace, doporučení a sdílení dobrých zkušeností pro posílení vaší jistoty v náročné oblasti vaší práce.

Těšíme se na setkání s vámi.

1.820 

Kategorie: , Katalogové číslo: c27300e9-fcad-94f6-0980-65b0cf42fd59

Popis

Přijďte si pro informace, podporu a pomoc

Úzkostné a depresivní poruchy u dětí se projeví v první řadě na jejich školním výkonu. Dítě je třeba přehnaně dráždivé, neadekvátně reaguje na podněty, nebo je naopak pasivní, o přestávkách sedí v lavici a minimálně komunikuje se spolužáky. Málo projevuje zájem o učivo, domů přichází bez nápadu a zájmu, je takové prázdné. Varovné jsou také narůstají počty případů sebepoškozování i pokusů o sebevraždu. V případě dokonaných sebevražd mladistvých zaznamenali odborníci nárůst počtu sebevražd o víc než 110% za poslední tři roky. Jako první si varovných projevů často všimne učitel nebo školní metodik prevence. Ale co s tím dál? Na to se vám pokusíme odpovědět v tomto semináři.

Co vše bude na programu?

  • Jak můžu z pozice ŠMP pracovat s problematikou úzkosti, sebepoškozování apod.
  • Jak vést podporující pohovor. A čeho se vyvarovat.
  • Komu, kdy a co oznamovat.
  • Co dělat v těchto těžkých tématech sám se sebou.
  • Jak s tématem pracovat na škole.
  • Jak pracovat v rámci tématu s třídními učiteli.

Díky naplněným 6 hodinám (8 vyučovacích hodin – 20. 3. 2025) získáte příležitost sdílet s ostatními jak své výzvy a situace, se kterými se setkáváte, tak i společně hledat praktické možnosti a řešení.

Seminář proběhne ve školících prostorách MADIO ve Zlíně. Po celou dobu semináře pro vás zajistíme drobné občerstvení v podobě sušenek a výbornou voňavou kávu.

Kazuistický seminář pro práci třídního učitele ilustrativní obrázek - MADIO
MADIO-voňavá káva

Současná situace ve světě, přehlcení technologiemi, velký tlak na výkon a „dokonalost“ se na duševním zdraví dětí a mladých odráží s velmi negativními důsledky. Např. v roce 2022 15% žáků ZŠ uvedlo, že není spokojeno se svým životem. Srovnejte s rokem 2019, kdy tuto nespokojenost vyjádřilo 8% žáků. Zvyšují se počty žáků s úzkostnými stavy, sebepoškozováním a sebevražednými myšlenkami.

Seminář pro školní metodiky prevence nabízí konkrétní příklady dobré praxe, inspiraci a praktické způsoby pro řešení aktuálních situací ve škole. To vše v tréninkových prostorách MADIO ve Zlíně, protože se již více než deset let v MADIO věnujeme rozvoji, vzdělávání a prevenci rizikového chování. Prakticky denně pomáháme školním metodikům prevence i  třídním učitelům při práci s jejich třídami, nebo vedoucím pracovníkům s realizací změn v jejich školách.

Kazuistický seminář pro třídní učitele, ilustrativní obrázek - MADIO

Příležitost je tady

Nenechte si ujít tuto jedinečnou příležitost opět se setkat s kolegy a získat nové pohledy a zkušenosti. Rezervujte si své místo na  semináři  již dnes a zažijte nezapomenutelný a prospěšný zážitek. Po absolvování semináře obdržíte osvědčení.

Seminář proběhne 20. 3. 2025 v čase 8:30 – 15:30 ve školících prostorech MADIO ve Zlíně.

Připravili jsme pro vás čas a prostor, kde můžete chytit nový vítr pro vaše dny. Může to být silný proud, který vás přenese přes překážky, ale také osvěžující vánek, díky kterému se uvolníte a podíváte se na věci s klidem a radostí.

Na setkání s vámi se těší Gabriela Doleželová