Blog: LeaderInMySelf

4 důvody proč přijmout absolventa

Jsou mladí, krásní a perspektivní. Tak proč je nikdo nechce? Je pro vedení firmy opravdu praxe tak důležitá nebo jsou to jen předsudky?

Madio - 4 důvody proč přijmout absolventa, ilustrativní fotografie, Foto: Madio, 2015
Madio - 4 důvody proč přijmout absolventa, Foto

Je obecně známo, že absolventi škol mají problém najít pracovní uplatnění. Důvodem je jednoznačně chybějící praxe a zkušenosti. Ale kde je mají vzít? A opravdu nemají co jiného nabídnout? Určitě mají.

Flexibilita

Většina absolventů nemusí utíkat z práce do školek, ani nehrozí náhlé paragrafy či vynucená dovolená o prázdninách. Absolventi škol jsou také většinou dobře teoreticky připraveni a vzděláni v odpovídajícím oboru, znají současné trendy, umí zacházet s internetem i výpočetní technikou.

Nezkaženost špatnými pracovními návyky

Absolventi sice nemají žádné pracovní návyky, ale tím ani ty špatné, které se u starších kolegů hůře odbourávají. Nelpí na naučených a zajetých postupech, jsou ochotni se učit novým věcem, protože ze školy jsou vlastně naučení hlavně učit se. Můžete si je tak vypracovat k „obrazu svému“. I když to bude stát více sil a energie, určitě se Vám vrátí.

Absolventi dychtí po rozvoji a jsou kreativní

Začínajícím pracujícím nedělá problém přijmout zpětnou vazbu, protože se chtějí zdokonalovat, pracovat na sobě a touží po osobním rozvoji. Jsou kreativní, zvyklí dělat v týmu, pro jejich mládí je typická dynamičnost a inovátorské myšlení. Jsou zvyklí mluvit před lidmi, objevovat a zkoušet nové věci. Absolventi většinou nemají tolik zábran jako starší kolegové.

Dotace

Od poloviny roku 2013 úřady práce zprostředkovávají firmám dotace na zaměstnávání absolventů bez praxe do 30 let, kteří se do tohoto projektu přihlásili. A částka, kterou úřady nabízejí není vůbec zanedbatelná. Po dobu půl až jednoho roku zaměstnavatelé můžou obdržet dotaci až na 100 procent mzdy včetně odvodů, maximálně však 24 000 Kč měsíčně. A to už za to stojí… I když by měl tento projekt skončit v srpnu 2015, pro velkou úspěšnost se pravděpodobně chystá jeho pokračování.

Praxe je opravdu asi jediný silný argument, který stojí proti zaměstnávání čerstvých absolventů. Pokud si s ním ale jako zaměstnavatel dáte práci, důkladně jej zaškolíte a naučíte správným pracovním návykům, jeho mládí a elán Vám přinese svěží vítr do firmy, který ocení jistě i kolegové.

Jdi zpět

Přidat komentář