Blog: LeaderInMySelf

Leader odmala aneb Když umíš šéfovat svůj život

Zase jeden nápad pološílených matek? Představa umanutého dítěte, jež může všechno, rodiče kolem něj krouží jak helikoptéra v podobě maximálního servisu, a když konečně přistanou, pokorně udělají dítěti rohožku? Fracek mrskající se na zemi? 

MADIO - Leader odmala aneb Když umíš šéfovat svůj život; ilustrativní fotografie

 

Nikoliv. Naprosto vážná představa o tom, kdy se z dítěte – kluka či dívky – rodí leader. Leader svého života, leader v tom nejširším slova smyslu. 

Kdo je leader?

Leader v našem pojetí není jen o něco schopnější manažer. Navzdory politickému pohanění slova leader jej stále chápeme jako člověka, který je schopen vést svůj život (firemní i soukromý) tak, aby dokázal vytvářet vztahy, díky nimž dosáhne svých stanovených cílů, či představ nebo snů, chcete-li. A sny má každý. Jen cestu k jejich splnění hledá každý jinak.

Skutečný příběh kluka

„Já budu asi učitelem,“ paní učitelko. „Hurá,“ říkám si v duchu. Že by o tomto povolání přemýšleli i kluci? Sláva! Spása školství se blíží. Tento mladík by se mi za katedrou líbil – vládne slovem, přemýšlí o lidech, nejsou mu jedno vztahy, pracuje na nich, je schopný se zamyslet nad svými chybami, chytrý, pídivý. Navíc to není žádná bábovka. Kantor ideál! Stal se také členem dětského týmu v projektové cestě do švédské školy. Ale tady jeho cesta nabrala jiný směr. Ty úžasné stroje ve škole, vybavené dílny, police plné materiálů, frézy, pily, soustruhy, protahovačky, brousky, dláta, hoblíky … V centru pozornosti je dřevo. „Tak to je můj život, budu uměleckým truhlářem“ řekl si tento bezva kluk. A moje srdce zaplakalo. Tohoto kluka školství navždy ztratilo. „Panebože, co tento kluk bude na učňáku dělat? Ten zvládne čtyři roky hned v prváku!“ říkala jsem si. Ano, skoro to tak vypadalo. Mezi ostatními fakt vynikal. A jak to vyřešil? Stanovil si, že když mu učení nedělá potíže, bude mít aspoň po celou dobu samé jedničky. Přibral si k tomu kurz švédštiny, aby ve Švédsku mohl vystudovat vysokou školu, k tomu ještě dvě brigády, aby si mohl koupit motorku a neotravoval rodiče s dopravováním kamkoliv, hraje divadlo, cvičí a navíc vyrábí úžasné věci. To je leader! Leader svého života. A kdy se to v něm zrodilo? Ještě neměl ani 15.

Jak můžu začít?

Být leader neznamená dělat ohromující věci. Leader není nikdo nedosažitelný. Je to v každém z nás. Můžeme namítat tisíce věcí. Věty můžou začínat: „No, ale já ….“ O tom to ale není. Nebuďme pouze reaktivní. Pro začátek bude stačit, když začneme užívat jiný jazyk. Aktivnější.  Zkusme ho měnit takto:

Jsem prostě takový – Můžu být jiný.

Dohání mě to k šílenství. – Ovládám své pocity.

To stejně nikdo nedovolí. – Můžu o tom začít přesvědčovat, třeba dobrou prezentací.

Nemůžu s tím nic dělat. – Pojďme se podívat, jestli nemáme jiné možnosti.

Nemám na to čas. – Zkusím si najít čas, budu hledat čas.

Kdyby to oni dělali takto … - Začnu to já dělat jinak.

A protože stará pravda tvrdí, že myšlenka je věc, může se stát (a pravděpodobně se i stane), že slova způsobí změnu v myšlení a změna myšlení přinese změnu chování. Změna chování pak přinese výsledky.

Zaujal Vás článek? Za sdílení děkujeme :)

Stavte se k nám na kávu

Zajímá vás možnost členství? Připravíme výbornou kávu, určitě vám bude chutnat. Chvíle bez starostí a v klidu se v každodenním pracovním shonu bude jistě hodit. Pobavíme se například o možnostech, jak o takové chvíle nepřicházet a zároveň neztrácet vliv na výsledky ve firmě. Těšíme se na vás ve Zlíně v tréninkovém centru pro leadery MADIO.

Nechejte na sebe kontakt a domluvíme se, kdy na vás budeme čekat.

Jak se díváme na svět

O MADIU
Vize MADIO
Tým
Kariéra

Kontakt

MADIO z.s.

Kvítková 3687
Zlín 760 01

Tel. +420 790 419 941, +420 577 775 522

E-mail: asistent@madio.cz