Aktivity na podporu zklidnění ve třídě – Tréninkové setkání

Jsou děti neklidné, myšlenkami jinde, nesoustředí se, je problém, aby začaly vnímat a spolupráce se dařila? Snažíme se žáky zklidnit a ono to prostě nejde. Co s tím? Jak tuhle situaci vyřešit? Jak obnovit klid ve třídě a podpořit u dětí vzájemné vnímaní se? Jaké aktivity zařadit na program, abychom toho postupně dosáhli? Pracujete na dobrém klima mezi dětmi a chcete více podpořit vzájemné zklidnění se, inspirujte se na tréninkovém setkání: Aktivity na zklidnění ve třídě. Povíme si o konkrétních aktivitách pro danou třídu a jak je krok za krokem zavádět. Dostanete tak prostor pro soustředění, zklidnění, podporu a rozvoj jak vás, tak kolektivu.

290 

Rubriky: , , SKU: b0d7e996-c4e2-7de6-d231-612f88bd589f

Popis

Vyberte správnou aktivitu

Snažíme se vytvářet dobré klima ve třídě. Chceme, aby třída byla jeden tým, spolupracovali, pomáhali si a vycházeli spolu. Jenže občas to tak prostě není. Proto zařadíme tematickou aktivitu do výuky, nebo třídnické hodiny, ale k tížené změně mezi žáky to nevede. Vypadá to, jako by nic neproběhlo a v běžném fungování třídy se to neprojeví. Jak tedy zvolit správnou aktivitu, která zanechá správný efekt?

Co potřebujeme vědět a na co myslet při výběru aktivity pro zklidnění ve třídě? To se dozvíme na tréninkovém setkání. Také zjistíme, jaké aktivity zvolit konkrétně pro svou třídu, jak postupně a přirozeně podporovat stav zklidnění (flow). Naučíme se, co při těchto aktivitách pozorovat a jak pomoci žákům zážitek z aktivit přenést i do běžného fungování třídy.

 

Důvěrné prostředí MADIO

MADIO je neziskovou organizací, která má za cíl pomáhat v rozvoji jednotlivců i skupin. MADIO je akreditováno MŠMT ČR a za sebou má více než 10 let především praktických zkušeností práce s lidmi. Službami MADIO prošlo více než 40 000 účastníků. Vaše důvěra a pocit bezpečí je pro nás prioritou.

 

Co si ze setkání odnesete?

Na setkání si ukážeme konkrétní aktivity na podporu zklidnění ve třídě, které si na sobě vyzkoušíme. Dostaneme návod, jak postupně aktivity zařazovat a to tak, aby postupně skutečně vedly ke změnám ve třídě. Odnesete si další tipy, jakým způsobem můžeme vést reflexi aktivit tak, aby zážitek byl přenositelný i do dalších situací ve fungování třídy.

Na setkání si společně natrénujeme:

  • Poznáme aktivity ke zklidnění třídy.
  • Zjistíme, jak zvolit správnou aktivitu a jak je zařazovat, aby vedly ke změnám ve třídě.
  • Vyzkoušíme si některé aktivity na sobě.
  • Naučíme se, co sledovat u třídy a jak pomoc žákům něco z aktivit zařadit do běžného fungování.

Tréninkové setkání trvá 60 minut. Aktuálně není vypsán termín konání. Ze zkušenosti víme, že se může i díky Vaší interakci protáhnout, tak si na setkání vyhraďte raději 90 minut.

Děti v klidu

Členové Training Center for Leaders MADIO Učitel ve variantě Optimum a Full se mohou tréninkových setkání účastnit zdarma. Tréninková setkání jsou součástí těchto služeb.

Jak to funguje

 

Pokládejte dotazy, trénujte, zkoušejte – využijte čas pro sebe na maximum v MADIO Training center for leaders ve Zlíně.

Při online účasti je skvělé, když se účastníci naplno aktivně zapojí, z takového setkání si totiž mohou odnést mnohem více. Jedině tak prožijete interaktivní, osobní a příjemně strávený čas. Žádáme vás tedy, v případě že vám to podmínky umožňují, ponechat si zapnutou kameru i mikrofon. Podmínky pro skupinovou diskuzi máme po technické stránce zajištěné, nemusíte mít tedy obavu, že byste nám vypadli. Ze setkání se v rámci zachování mlčenlivosti nepořizují záznamy.

I na malých drobnostech může stát úspěch, radost i klid. Právě na takové drobnosti, úzká témata, se společně zaměřujeme na Tréninkových setkáních. Každý měsíc je pro vás připravené jiné téma. Každý měsíc máte takto možnost posílit své schopnosti a získat další dovednosti. Objevte další možnosti, jak zažívat změny v klidu. Připojte se online na Tréninkové setkání.