Pokročilá stádia šikany – Tréninkové setkání

Vnímáte ve třídě, že vztahy mezi žáky jsou rozhodně pochroumané a už pravděpodobně vidíte šikanu, nebo si alespoň myslíte, že tam je? Zbavte se této nejistoty díky tréninkovému setkání, kde si natrénujete, jak rozeznat pokročilá stádia šikany od těch počátečních ba i od samotného škádlení. Naučte se společně s ostatními, jak v určitých situacích postupovat a na co určitě nezapomenout. Po tréninkovém setkáni budete rozhodně vědět, na co se zaměřit a získáte možnosti, jak na řešení pracovat.

290 

Není skladem

Kategorie: , , Katalogové číslo: 3fe8ae91-ad4a-fe91-b15a-64b632457dc7

Popis

O co přesně jde a pro koho?

V návaznosti na minulé téma Počáteční stádia šikany ve třídě si opět můžete odnést praktické tipy i zkušenosti, aby se postupně celá mozaika poskládala a vy si tak mohli být jistější a o krok lepší. Ovšem ať už jste v tomto tématu úplným nováčkem nebo ostříleným profíkem, určitě si tu najdete to své. Pokročilá stádia šikany rozeberete také pomocí kazuistik, takže si připomenete jak základy rozeznání šikany, tak právě další kroky při řešení právě pokročilých stádií. Díky nabitým znalostem a zkušenostem budete vědět co dělat, když podobné situace nastanou. Setkání je určeno pro všechny třídní učitelé a učitelky, metodiky prevence, ale i další pedagogické pracovníky nebo vedení školy.
Buďte u toho i vy.

Pokud si chcete osvěžit, jaký je rozdíl mezi šikanou a škádlením a mít tak všechny informace u sebe, zkuste Krátký online trénink – šikana vs. škádlení.

Kvartet STOP šikaně, jde to i zdarma

Toto setkání je součástí kvarteta STOP šikaně, kde máte ještě možnost absolvovat další setkání s názvem: Na co si dát pozor při řešení šikany aneb čemu se vyhnout a Práce s kazuistikami v problematice šikany. Samozřejmě se můžete přihlásit na jakékoli setkání, nebo se stát ČLENEM a mít nejen tyto 4 tréninky zdarma, ale i spoustu dalších výhod a možností. 

Možná se to děje kolem vás a chcete být jistější

Žáci se mezi sebou ve třídě popichují a provokují, zlobí se, někdy si i stěžují, občas si nadávají a dávají si různé nevhodné přezdívky. Snažíte se vytvářet dobré třídní klima, dokážete ve své třídě vnímat, že se ve vztazích mezi žáky děje něco, co zdravému klimatu neodpovídá. Máte potřebu šarvátky a ubližování si mezi žáky řešit, nejste si ale jisti, kdy již vstupovat do řešení a jakým způsobem na takové situace reagovat.

Co si ze setkání odnesete?

Především prakticky uchopené téma, které si pomocí vlastního prožitku a modelových situací upevníte tak, abyste jej mohli úspěšně aplikovat i ve vaší praxi. Samozřejmě také inspiraci a pohledy vašich kolegů a kolegyň.

Na tréninkovém setkání:

  • zjistíte, jaké jsou pokročilá stádia šikany a jak je poznat,
  • vyzkoušíte, podle čeho se orientovat při stanovování těchto stádií a na co si dát pozor,
  • projdete užitečné kazuistiky z praxe,
  • odnesete si první kroky pro řešení situace

Společně se potkáme online už 23. 11. 2023 v 16:00 – 17:00. Tréninkové setkání trvá 60 minut. Ze zkušenosti víme, že se může i díky Vaší interakci protáhnout, tak si na setkání vyhraďte raději 90 minut.

Přihlaste se prosím nejpozději do 16. 11. 2023.

MADIO - na_co_dat_pozor_pri_reseni_sikany-ilustrační foto

Členové Training Center for Leaders MADIO Učitel ve variantě Optimum a Full se mohou tréninkových setkání účastnit zdarma. Tréninková setkání jsou součástí těchto služeb.

Důvěrné prostředí MADIO

MADIO je neziskovou organizací, která má za cíl pomáhat v rozvoji jednotlivců i skupin. MADIO je akreditováno MŠMT ČR a za sebou má více než 10 let především praktických zkušeností práce s lidmi. Službami MADIO prošlo více než 40 000 účastníků. Vaše důvěra a pocit bezpečí je pro nás prioritou.

Jak to funguje

Pokládejte dotazy, trénujte, zkoušejte – využijte čas pro sebe na maximum. Po zaplacení nákupu vám přijde pozvánka s odkazem na online setkání.

Při online účasti je skvělé, když se účastníci naplno aktivně zapojí, z takového setkání si totiž mohou odnést mnohem více. Jedině tak prožijete interaktivní, osobní a příjemně strávený čas. Žádáme vás tedy, v případě že vám to podmínky umožňují, ponechat si zapnutou kameru i mikrofon. Podmínky pro skupinovou diskuzi máme po technické stránce zajištěné, nemusíte mít tedy obavu, že byste nám vypadli. Ze setkání se v rámci zachování mlčenlivosti nepořizují záznamy.

I na malých drobnostech může stát úspěch, radost i klid. Právě na takové drobnosti, úzká témata, se společně zaměřujeme na Tréninkových setkáních. Každý měsíc, v tréninkovém centru pro leadery MADIO a současně online, je pro vás připravené jiné téma. Každý měsíc máte takto možnost posílit své schopnosti a získat další dovednosti. Objevte další možnosti, jak zažívat změny v klidu. Připojte se online na Tréninkové setkání.

Důležité: účast je kapacitně omezená na 20 účastníků.