Tipy do třídnických hodin

Jak mít užitečnou třídnickou hodinu, aby nebyla ztrátou času nebo formální schůzkou ke kontrole docházky a doplnění restů. Jak připravit program, aby to pro třídu a vztahy v ní mělo smyl. V online metodické pomůcce „Tipy do třídnických hodin“ získáte zkušeného a praktického rádce na celý školní rok. S jeho pomocí vytvoříte z třídnických hodin čas, na který se vy i žáci budete těšit, a díky němu budete vztahy ve vaší třídě ladit a zlepšovat.

Pořiďte Tipy do třídnických hodin pro vás i vaše kolegy již dnes na školní rok 2024/2025. Získáte aktualizovanou verzi, kde jsou aktivity propojené s metodou zaměřenou na řešení pomocí našich karet Jiskřivé momenty.

Uvedená cena za licenci je včetně DPH.

3.860 6.860 

Kategorie: , , Katalogové číslo: -

Popis

Třídní učitel jako superhrdina

Na začátku školního roku vstupujete do nové třídy a nic o ni nevíte. Nebo už žáky ve své třídě znáte z loňska a přemýšlíte, jak jim pomoci k lepším vztahům, lepší náladě, lepší spolupráci a hlavně jak přispět k pohodové atmosféře ve třídě. To, co můžete ovlivnit je klima, které ve třídě budete spoluvytvářet. Vytvořte s žáky takovou atmosféru, ve které budou ochotní sdílet své radosti i starosti a trénovat dovednost vyřešit si mnoho věcí samostatně. Mějte třídu, kde k vám žáci mají důvěru a jsou ochotni s vámi mluvit o všem, co se ve třídě děje. O dění ve třídě budete mít přehled a taková třída je pro všechny, včetně vás, bezpečnější.

Jak na to

Využijte třídnické hodiny naplno tak, že budete pracovat společně se svými spolužáky na vytvoření zdravého klima ve třídě, budete se cítit lépe a lépe se vám bude učit. Nenechte třídu „pracovat“ s vámi, pracujte se svou třídou. Vyplatí se vám to.

Asi to nebude vždy jednoduchá a přímá cesta, ale jako každý superhrdina má svého pomocníka, vy máte Tipy do třídnických hodin. Pomůže vám s jednotlivými programy, ale také vás povede kontinuální cestou, na které budete po celý školní rok objevovat a odkrývat odpovědi na otázku: Proč mám třídnické hodiny dělat?

Vybrat variantu a objednat >>
Tipy do třídnických hodin ilustrační foto
Tipy do třídnických hodin ilustracní foto

Využijte Tipy a pečujte o zdravé vztahy ve třídě

 • Jedna licence na školu po dobu školního roku
 • Přístupy pro všechny pedagogy školy – od srpna do června
 • Ucelený nástroj, který vás provede třídnickými hodinami
 • Každých 14 dní nové materiály – postupy a tipy do třídnických hodin
 • Hotová příprava třídnické hodiny v délce 45 minut vám ušetří čas
 • Upozornění na rizika předejdou momentům překvapení
 • Vzory zápisů z třídnické hodiny pomůžou v návaznosti a mapování změn
 • Každá další třídnická hodina tak může mít smysluplnou souvislost po celý školní rok

V Tipech do třídnických hodin máte svou klíčovou roli. Proto nastavujete cíle nejen pro žáky, ale také pro sebe a vaši roli třídního učitele. Vaše osobní nastavení a pohoda jsou pro klima třídy velmi důležité.

Tipy do třídnických hodin ilustrační foto

Odborné konzultace, jako bonus ZDARMA

Když budete s vaší třídou vést třídnické hodiny a obecně s ní pracovat na zdravých vztazích, je možné (a neberte to jako nějaké selhání), že se dostanete do slepé uličky. Mohou nastat situace, ve kterých by se vám hodilo mít někoho, kdo by vás nasměřoval, nebo vám pomohl zvolit tu nejvhodnější cestu. Kromě možností přímo ve škole – školní metodik prevence, školní psycholog či kolega, ve kterého máte důvěru, ještě můžete vytěžit z Tipů do třídnických hodin tento bonus navíc.

V rámci jedné licence získáte pro školu dvě hodiny odborné online konzultace ZDARMA. Rádi vám budeme stát v zádech při náročných rozhodnutích, ale i při chvílích úspěchu. Víme, že zažíváte obojí, proto se neváhejte ozvat a využít této bonusové možnosti.

Vybrat variantu a objednat >>

Tipy krok za krokem

 • Ředitel školy objedná licenci pro celu školu
 • Po uhrazení nám předáte seznam emailových adres pedagogů, na které potom zašleme individuální přihlašovací údaje
 • S těmito přihlašovacími údaji se každý pedagog kdykoliv může přihlásit do SIS (Studentský informační systém) – webové rozhraní, kde nachází všechny tipy do třídnických hodin
 • Při prvním přihlášení se vám otevřou první dvě třídnické hodiny
 • Další se zpřístupní pravidelně každých 14 dní
 • Přípravu na hodinu v délce 45 minut si můžete rovnou vytisknout a mít ji  ruce
 • Třídnické hodiny na sebe navazují, ale můžete je používat různě podle aktuální situace ve třídě

Na co se často ptáte (FAQ)

Mnoho her je v knihách, proč mám chtít Tipy do třídnických hodin?

Bezesporu. Jsme přesvědčeni, že i bez knih a tipů mnoho her znáte sami. Rozdíl však hledejte v návaznosti a ucelenosti Tipů do třídnických hodin. Nejde o „seznam her pro děti“. Tipy vám slouží jako metodický průvodce třídního učitele během celého školního roku v oblasti utváření zdravého klima třídy a prevenci rizikového chování. Tipy do třídnických hodin jsou skládány první certifikovanou organizací v ČR ve všech formách PPRCH (MADIO) a jsou všechny vyzkoušené v českých školách.

Je možné vnímat Tipy do třídnických hodin jako „pomůcku“?

To záleží zcela na vás. :) Nejčastěji však tento dotaz přichází od „správce rozpočtu“ a je adresovaný na zdroje financování. Ze zkušenosti víme, že školy Tipy do třídnických hodin běžně hradí ze zdrojů vyhrazených na pomůcky, případně (jsou-li aktuálně vypsány) ze šablon.

Je to použitelné v praxi?

Tipy do třídnických hodin využívají již řadu let třídní učitelé, školní metodici prevence, školní psychologové. Jedná se již o (jak někteří vracející se uživatelé říkají) „tradiční službu“ a jsme rádi, že vám můžeme právě takové – v praxi použitelné – služby poskytovat. Tipy do třídnických hodin vychází z požadavků třídních učitelů, se kterými jsme pravidelně v kontaktu.

Tipy už dávno používáme, jaké jsou další možnosti?

Pro školní rok 2024/2025 jsme aktualizovali aktivity v Tipech do třídnických hodin  a propojily je s našimi kartami Jiskřivé momenty. Věříme, že karty vám ještě více usnadní práci se třídou a přinesou nové užiteční chvíle. Také můžete za stejnou cenu pro školu pořídit Tipy do třídnických hodin – Reflexe. Jedná se o „nástavbu“ pro ty, kteří realizují se svou třídou pravidelné třídnické hodiny a chtějí z jejich programu vytěžit co nejvíce pro rozvoj vztahů ve třídě. S TTH – Reflexe si osvojíte a rozvinete své dovednosti, jak vytvořit prostředí, ve kterém se můžu vyjádřit všichni, jak se ptát a na co se zaměřit v odpovědích. 

V krátkém videu vám odpovíme na nejčastější otázky a tím představíme Tipy do třídnických hodin.

Bezpečí a skvělé vztahy

Vezměte vztahy ve vaší třídě pod svá křídla a mějte k dispozici metodickou pomůcku, která vám přinese jistotu v roli třídního učitele, díky které můžete rozvíjet bezpečné a pohodové vztahy ve vaší třídě. Buďte inspirací všem vašim kolegům a dejte jim možnost objevit účinky smysluplných třídnických hodin. Přípravu na třídnickou hodinu budou mít hotovou, včetně aktivit a otázek pro práci se třídou. Stačí jen vytisknout a jít. Zajistěte si již nyní přípravu na třídnické hodiny na nový školní rok.

Vybrat variantu a objednat >>